Altın İğne

blank

Altın İğne Kaç Seans Yapılır?

Yerçekiminin etkisi, çevresel koşullar yaşlanmaya bağlı olarak lekelenmeler ve kırışıklıklar meydana gelmektedir. Ciltte meydana gelen deformasyon kişilerin psikolojilerini üzerinde olumsuz etki meydana getirmektedir. Bu duruma karşı cilt bakımı uygulamaları cildin daha canlı ve pürüzsüz bir görüntüye sahip olmasını sağlıyor.

Genç görünmek, bakımlı ve güzel bir cilde sahip olmak isteyen kişilerin son yıllarda yapmaya başladığı altın iğne uygulaması başarılı sonuçlar veriyor. Cilt altına gönderilen yüksek frekanstaki enerjinin kontrollü bir şekilde bu bölgelere hasar vermesi sağlanarak kolajen üretiminin tetiklenmesi sağlamaktadır. Bir diğer ismi ise fraksiyonel radyofrekans tedavisi olarak bilinmektedir.

Cilt yüzeyinin canlı görünmesini sağlayarak pürüzsüz bir görünüm sunmaktadır. Yüz bölgesi başta olmak üzere farklı bölgelerde güvenle uygulanabilen altın iğne uygulaması uzman tarafından yapıldığı takdirde başarılı sonuçlar veriyor. Ameliyatsız ve cerrahi olmayan bu uygulama kişilerin sık tercih etmelerini sağlamıştır.

Altın İğne Nasıl Uygulanır?

Temizlik sonrasında anestezi etkisi bulunan krem bu bölgeye uygulanır. Altın iğne aparatı monte edilen radyo frekans cihazı bu bölgeye temas ettirilerek uygulama yapılır. Ucunda fazla sayıda mikro altın iğnelerin bulunduğu cihaz cildi tarayarak ayarlanmış belli derinliğe kadar giriş çıkışlar yaparak cilt altında elastin ve kolajen üretimini tetikleyerek cildin yenilenmesini sağlıyor.

Cihaz aracılığıyla açılan kanalları özel mezoterapi kokteylleri ile emdirilerek etkileşimin daha fazla olması sağlanabilir. Uygulama sonrasında cilt yüzeyinde hafif pembemsi bir kızarıklık meydana gelir ancak yaklaşık olarak 2 saat sonra kendiliğinden ortadan kalkar. Uygulama sonrasında insanların rutin hayatlarına devam etme imkânı elde ederler. Ciltte herhangi bir kabuklanma, soyulma veya pullanma meydana gelmediği için süre kısıtlaması olan kişilerde büyük avantaj sağlıyor.

Altın İğne Uygulaması Ne İşe Yarar?

Bütün cilt tiplerine rahatlıkla uygulanabilen altın iğne tekniği cildin gençleştirilmesi ve düzeltilmesi uygulamasıdır. Bütün yaş gruplarında kısa sürelerde güvenle uygulanan bu yöntem sayesinde daha güzel bir cilde sahip olmak mümkündür. Leke tedavisinde gözle görülür sonuçlar elde etmek isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği altın iğne uygulaması kliniğimiz tarafından başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Altın İğne Hangi Mevsimde Yapılır?

Altın iğne uygulaması sonrasında ciltteki yenilenme gözle görülür seviyelerde olmaktadır. Bu uygulama yılın her ayında rahatlıkla uygulanabilmektedir. Cildin bir tabakasında herhangi bir hasar meydana gelmediği için yaz aylarında uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Kaç Seans Sürüyor?

Tedavinin seans sayısı uygulanacak olan bölgenin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Sivilce ve akne izi bulunan bölgelerde 4 seans uygulanırken, cildin gençleştirilmesi ve daha parlak bir görünüme sahip olmasını sağlamak için 2 seans, ciltte meydana gelen çatlak ve sarkmaların tedavisinde 4 seans yeterli olmaktadır.

Hangi Durumlarda Yapılır?

Geniş bir kullanım alanına sahip olan altın iğne uygulaması yanık ve yara izlerinin tedavisinde, sivilce ve akne izlerinin tedavi edilmesinde, gözeneklerin sıkıştırılmasında, ciltte meydana gelen lekelerin giderilmesinde, ince kırışıklıkların tedavi edilmesinde, göz çevresinde bulunan morlukların tedavi edilmesinde kullanılır. Aynı şekilde yaşlanma belirtilerinin minimum seviyeye indirilmesinde,  farklı olan bölgelerin düzeltilmesi işlemlerinde başarılı bir şekilde uygulanıyor.

Kullanım Alanları Nelerdir?

Vücudumuzun en büyük organı olan cildimiz zamanla birçok etkene bağlı olarak dezenformasyona uğramaktadır. Altın iğne uygulaması yüz bölgesi ve vücutta güvenle uygulanan etkili bir cilt bakım uygulamasıdır. Uygulamanın yapılacağı bölgenin özellikleri göz önünde bulundurularak seans sayısı değerlenmektedir.

Altın İğne Tedavi Fiyatları 2021

Uygulamanın yapılacağı alana bağlı ve kişinin cilt yapısı göz önünde bulundurularak yapılan değerlendirme sonucunda artık önüme tedavi fiyatları belirlenmektedir. Uygulama ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler bize başvurarak uygulama ayrıntıları ve fiyatları ile ilgili bilgi sahibi olabilirler.

Altın İğne Kaç Günde İyileşir?

Uygulama yaklaşık olarak 30-45 dakika arasında uygulanarak yakınmaktadır. Uygulama sonrasında oluşan hafif kızarıklıklar bir iki saat içinde tamamen ortadan kalkar. Uygulama sonrasında normal hayatlarına devam etmesi mümkündür. Cerrahi bir operasyon olmadığı için herhangi bir yara veya kesi izi bulunmaz.

Altın İğne Kimlere Yapılmaz?

Kan pıhtılaşma sorunu yaşayan kişilerde, hamile bayanlarda, kalp pili takılan hastalarda, epilepsi hastalarında altın iğne uygulaması önerilmemektedir.

Altın İğne Kaç Yaşında Yapılmalı?

Kırışıklık, sarkma sivilce ve akne izi bulunan kişilerin güvenle yaptırabileceği uygulama da her yaştan kadın ve erkeğin yaptırmasın da herhangi bir sakınca yoktur.

Altın İğne Zararlı Mı?

Altın iğne uygulaması sonrasında bir iki saat ciltte hafif pembemsi bir kızarıklık olağan olarak karşılanmaktadır. Bu kızarıklık kısa süre içerisinde yok olmaktadır bundan dolayı uygulamanın herhangi bir yan etkisi ve zararı bulunmamaktadır.

Altın İğne Ağrılı Mı?

Altın iğne uygulama öncesinde cilde uygulanan anestezik krem uygulama sırasında herhangi bir ağrı yaşamanızı engellemektedir. Her kişiye özel olarak kullanılan başlık sayesinde herhangi bir risk teşkil etmez.

Altın İğne Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Uygulama sonrası nemlendirici krem ve güneş koruyucu bakım ürünlerinin kullanılması önerilmektedir. Uygulama sonrasında banyo yapmak, denize girmek sakıncalı olduğu için önerilmez.

Altın İğne Sivilce İzlerini Geçirir Mi?

Bu uygulama sayesinde sivilce ve akne izleri yok edilebilmektedir. Ayrıca aktif olan sivilceleri yok edilmesinde de etkin rol oynar.