Ameliyatsız Boyun Germe

ameliyatsız boyun germe

Ameliyatsız Boyun Germe Nedir?

Ameliyatsız boyun germe uygulaması ile daha genç görünmek mümkün hale gelmiştir. Boyun bölgesi yüz ile beraber estetiği tamamlayan bütünün birer parçasıdır.

Ameliyatsız boyun germe estetiği yüz estetiği ile beraber sağlandı zaman güzel bir görünüm elde etmek mümkündür. Boyun bölgesinde bulunan derinin ince olmasından dolayı yüz bölgesine göre daha çabuk sarkma meydana gelir.

Kadın ve erkeklerin en büyük problemlerinden birisi oranı boyun kırışıklığı ve sarkmaları farklı yol ve yöntemler kullanılarak giderilmesi mümkündür.

Estetik ve genç görünme isteği her yaştan insanın sahip olmak istediği durumların başında gelir. Zaman içerisinde cildimiz elastikiyet özelliğini kaybederek kırışıklık ve sarkmaların oluşmasına neden olur. Bu durumu yaşayan kişiler güzel görünmek için farklı arayışlar içine girmektedir.

Teknolojinin estetik alanda kullanılması ile beraber herhangi bir cerrahi işleme gerek kalmadan güzel ve genç görünmek mümkün hale gelmiştir. Yerçekiminin etkisi, aşırı kilo alıp verme, çevresel faktörler, genetik nedenler bölgesi başta olmak üzere boyun ve gıdı bölgesinde sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelmektedir.

Ameliyatsız Boyun Germe Nasıl Yapılır?

Zaman içerisinde bağ dokusunun zayıflaması elastin liflerinin ve kolajen üretiminin azalmasına bağlı olarak boyun bölgesinde sarkma ve kırışıklık meydana gelmektedir.

Boyun germe uygulamalarında temel olarak bu bölgede kolajen ve elastin liflerinin tekrar üretilmesini sağlayarak sıkı ve güzel bir cildin görünmesine olanak sunmaktır.

Yapmış olduğumuz boyun germe uygulamalarını özel cihazlar kullanılarak cilt altında sıcak bölgeler oluşturarak kolajen üretiminin tetiklenmesinin sağlamaktayız. Boyun bölgesini uyaran bu ısıl işlem kolajen sentezlenmesini sağlamaktadır.

Cildimizin 3 ile 5 milimetre altına ulaşabilen ultrason dalgaları yani odaklanmış ses dalgaları özellikle kolajen üretiminin az olduğu bölgelere uygulanarak buralarda tetiklenme sağlanmaktadır.

Ciltte bu uygulama sonrasında hızlı bir şekilde kolajen üreterek sıkı bir cildin oluşmasına imkan vermektedir. Herhangi bir ağrı ve sızı meydana gelmeden yapılan bu uygulama yüz ve boyun bölgesinde çok başarılı sonuçlar sunmaktadır.

Ameliyatsız Boyun Germe Kimler İçin Uygundur?

Boyun bölgesinde sarkma, kırışıklık, ince çizgiler, yumuşama meydana gelen kişiler de başarılı bir şekilde yapılan ameliyatsız boyun germe uygulaması genç ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlamaktayız.

Genellikle 30 yaş üzerindeki kadın ve erkeklerde daha başarılı sonuçlar veren boyun germe uygulaması kanser hastaları, açık yara ve kanaması olan kişilerde önermiyoruz. Herhangi bir risk teşkil etmeden uygulanabilen boyun germe sonrasında kişinin normal hayatına dönmesi mümkündür.

Anestezi etkisi bulunan krem uygulandıktan sonra yapılan boyun germe uygulaması cilt altına faydalı maddelerin enjekte edilmesi şeklinde veya bu bölgeye ses dalgaları göndererek ısıl işleme tabi tutulması ile yapılmaktadır.

Boyun Germe Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Boyun germe uygulamasını yapacak olan kişilerin uygulama öncesinde kullandığı ilaçlar ile ilgili doktoru mutlaka bilgilendirmesi gerekir. Özellikle kan sulandıran ilaçların uygulamadan 15 gün önce terk edilmesi gerekir. Pıhtılaşmayı önleyecek Yeşil çay, balık yağı gibi gıda maddelerinden uzak durmak gerekir.

Alkol kullanımı uygulamadan en az 3 gün önce kesilmesi tavsiye edilmektedir. Uygulama öncesinde kronik hastalığı bulunan kişilerin uygulamayı yapacak olan doktora hastalığı hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılmalıdır. Bu bilgiler ışığında doktorunuz uygulamanın herhangi bir risk teşkil edip etmediğine karar vermektedir.

Boyun Germe Sonrası

Ameliyatsız boyun germe genel anestezi yapılmadan uygulandığı için uygulama sonrasında kişilerin rutin hayatlarına devam etmelerinde herhangi bir sakınca yoktur. Yaklaşık olarak 45 dakikalık bir süre ile uygulanan bu uygulama hafif kızarıklık ve ödem dışında herhangi bir yan etkiye oluşmadan tamamlanmaktadır.

Meydana gelen morarma ve kızarıklıklar da bir iki gün içerisinde tamamen ortadan kaybolmaktadır. Uygulama sonrasında sauna gibi çok sıcak mekanlara gidilmemeli, boyun bölgesinin kaşınmaması ve fiziki baskıya maruz kalmaması önemlidir. Cilt bakım uygulamaları ve farklı uygulamalar 1 haftalık süre ile yapılmaması gerekir.

Uygulama sonrasında doktorunuzun vereceği talimatlara harfiyen uymanız uygulamanın başarısını doğrudan etkileyen önemli davranışlardır. Ayrıca boyun germe uygulamasının tecrübeli ve uzman dermatolog veya plastik cerrahlar tarafından yapılması gerektiğinden dolayı bu yeterliliğe sahip olmayan kişilerin müdahale etmesine izin verilmemelidir. Aksi halde telafisi mümkün olmayan sağlık sorunları yaşamanıza neden olabilir.

Boyun Germe Teknikleri Nelerdir?

Ameliyatsız boyun germe uygulaması son yıllarda farklı teknikler kullanılarak yerine getirilmektedir. Fokus ultrason hifu, örümcek ağı, botulllinum toksin ile boyun germe, yüz mezoterapisi ile boyun germe, jalupro ile boyun germe güvenilirliği kanıtlanmış herhangi bir risk teşkil etmeyen boyun germe yöntemleridir.

Uzman dermatologlarımız ve plastik cerrahlarımızın yapmış olduğu kontrollerden sonra cildinizin ihtiyaç duyduğu yol ve yöntemler seçilerek boyun germe uygulamasını başarılı bir şekilde yapmaktayız.

Cerrahi uygulamalara karşı mesafeli duran veya bunun için ayıracak zamanı bulunmayan kişilerin yoğun bir şekilde tercih ettiği ameliyatsız yüz germe uygulamaları etkileri bakımından uzun yıllar sürmektedir. Ulthera bu uygulamalar içerisinde en sık tercih edilen uygulamadır.

Ameliyatsız Boyun Germe Fiyatları 2021

Ameliyatsız boyun germe uygulamaları kişi ihtiyaçları farklılık gösterdiğinden dolayı uygulama fiyatları da kişiye göre değişmektedir. En doğru bilgileri alabilmeniz için kliniğimize muayene olmanız gerekir.

Yapılan muayene sonrasında yapılacak olan uygulama hakkında sizleri bilgilendirerek uygulamanın fiyatları ile ilgili de ayrıntılı bilgiler sunmaktayız.

Etkisi uzun yıllar devam edecek olan ameliyatsız boyun germe uygulamaları ile en az 5 yaş gençleşmeniz mümkündür. Bu sayede pürüzsüz ve bakımlı bir cilde sahip olmanız özgüveninizi yüksek tutacak psikolojiniz üzerinde olumlu etkiler yapacaktır. Ameliyatsız boyun germe fiyatları 2021 hakkında daha detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.