Ameliyatsız Yüz Germe

ameliyatsız yüz germe

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Ameliyatsız yüz germe operasyonu uzman dermatoloğun yapacağı inceleme sonucunda karar vereceği bir uygulamadır. İnsan vücudunun en büyük organı olan cildimiz zamanla sıkılığını ve pürüzsüz yapısını kaybetmektedir.

Cerrahi müdahalelerden uzak durmak ve aynı zamanda estetik bir görünüm elde etmek isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği ameliyatsız yüz germe uygulamasını başarılı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Cerrahi müdahale istemeyen hastalarımız için en yeni bu uygulamayı gerçekleştiriyoruz.oral steroids supplements

Yerçekimi etkisi, olumsuz hava koşulları, hastalıklar, yaşa bağlı olarak cildimize canlılık veren ve pürüzsüz görünmesini sağlayan kolajen üretimi azalmaktadır. Bundan dolayı cilt elastikiyeti özelliğini kaybederek kırışıklıkların oluşmasına neden olur.

Özel cihazlar kullanılarak cilt altında bulunan dokular görüntülenerek deri herhangi bir zarar görmeden cilt altında bulunan bağ dokular ısıl işleme tabi tutularak cildin daha gergin hale gelmesini sağlamaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Günümüzde popülerliğini her geçen gün arttıran medikal estetik uygulamalar teknolojinin kullanılması ile beraber daha başarılı sonuçlar elde edilmeye başlanmıştır. Bu sayede insanlar yıllar içinde kaybolmuş olan eski görünümünü tekrar kazanmaya başlamaktadır.

Bu uygulama radyo frekans enerjisini derinin alt kısmına uygulayarak kolajın sentezini tetiklemektedir. Bu uygulama tecrübeli ve uzman dermatologlar tarafından köyümüzde başarılı bir şekilde uygulanıyor.

Yüz Germe Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yıllar içinde cildinde oluşan dezenformasyonu giderilmesi için yapılan uygulamalardan bir tanesi olan ameliyatsız germe uygulaması yaşlanma belirtilerini 10 yıla kadar ortadan kaldırmaktadır. Bu uygulamayı yapacak olan kişilerin uygulama öncesinde kullanılan ilaçlar hakkında mutlaka doktoru bilgilendirilmelidir.

Özellikle kan sulandıran ilaçların uygulamadan 15 gün öncesinden başlanarak kullanımına ara verilmesi gerekir. Kan pıhtılaşmasını engelleyecek gıda maddelerinin uygulama öncesinde kullanılmaması oluşabilecek kanamalara karşı önlem alınması demektir.

Uygulamadan yaklaşık olarak 4 gün önce alkol kullanımına ara verilmesi uygulama esnasında oluşabilecek muhtemel risklerin minimum seviyeye indirir.

Hangi Hastalarda Yüz Germe Uygun Değildir?

Yüz germe uygulamaları cilt yapısı çok ince ve cilt altında bulunan yağ dokusu çok fazla olan kişilerde, çene ve gıdı bölgesinde ileri derece deri sarkması olan kişilerde tavsiye etmiyoruz.

Hamile bayanlarda veya emziren annelerde, kan pıhtılaşma hastalığı bulunan kişilerde ve cilt yapısı çok kalın olan kadın ve erkeklerde yüz germe uygulamalarını tavsiye etmiyoruz.

Onun dışında uzman dermatologlarımız tarafından yapılan tetkikler neticesinde uygun görülen bütün hastalarımızda ameliyatsız  germe uygulamalarını başarılı bir şekilde yapmaktayız.

Tekrar Yüz Germe Olmam Gerekir Mi?

Yüz germe uygulaması uzun yıllar kalıcı etki yapmak ile beraber yaşlanmaya bağlı olarak etkisi zaman içerisinde kaybolduğunda doktorun uygun görmesi durumunda tekrar uygulamayı yapmaktayız.

Ancak kısa sürelerde aynı bölgeye ameliyatsız germe uygulaması gerçekleştiremiyoruz. Cildinizin ihtiyaç duyacağı oranda seanslar belirlenerek bu doğrultuda uygulamalarınızı gerçekleştirmekteyiz.

Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün Müdür?

Tarihten günümüze insanlarda daha genç ve güzel görünmek isteği sürekli olarak var olmuştur. Teknolojik cihazlar kullanılmadan önce farklı maskeler ve uygulamalar kullanılarak cildin daha pürüzsüz ve canlı görünmesi için yol ve yöntemler kullanılmıştır.

Ülkemizde ise son yıllarda kullanılan yüz germe uygulaması ile beraber kişilerin daha kısa sürelerde uygulanan, günlük yaşantısını etkilemeyen ve cerrahi herhangi bir süreç yaşamadan estetik uygulamayı mümkün hale getirmiştir.

Ameliyatsız Yüz Germe Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Farklı yol ve yöntemler kullanılarak yapılan yüz germe uygulamaları cilt altındaki kolajen üretimini tekrar yüksek seviyelere çıkararak cildin estetik bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Genel olarak 2 yıl kadar kalıcı olmakla beraber bu süre kişiye göre 4 ile 6 yıla kadar çıkmaktadır.

Yüz Germe Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Lokal anestezi altında gerçekleştirilen ameliyatsız germe uygulaması 30-45 dakika kadar sürmektedir. Herhangi bir cerrahi kesi bizi oluşmadığı için kişilerin uygulama sonrasında normal hayatlarına devam etmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Ciltte meydana gelen hafif morartı ve kızarıklıklar 2-3 gün içerisinde tamamen ortadan kalkmaktadır.

Yüz Germe Sonrası Belirgin İz Kalır Mı?

Ameliyatsız  germe uygulaması ameliyathane ortamında gerçekleştirilmediği neden dolayı herhangi bir yara izi oluşmaz. Çok ince uçlu iğneler kullanılarak yapıldığından dolayı deri üzerinde herhangi bir iz ve leke meydana gelmez. Oluşturan pembemsi kızarıklıklar daha kısa sürelerde ortadan kalkarak herhangi iz oluşması meydana gelmez.

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Ameliyatsız olarak plastik cerrahlar ve uzman dermatologlar tarafından ameliyatsız olarak gerçekleştirilen bu yöntemlerden bazıları şu şekildedir;

  • Kilit askı ile yüz germe
  • Fokus ultrason ile yüz Germe
  • Thermage ile yüz germe
  • Altın iğne uygulaması
  • Sıvı yüz germe
  • Endopeel
  • İple yüz germe
  • Örümcek ağı
  • Yüz mezoterapisi
  • Dolgu enjeksiyonu

Yüz Germe Riskleri Nelerdir?

Ameliyatsız  germe uygulamaları herhangi bir cerrahi operasyon ile gerçekleştirilmediği için komplikasyon meydana gelmez. Uygulama sonrasında kişiler rutin hayatlarına devam edebilirler.

Uygulamayı herhangi bir risk teşkil etmeden gerçekleştiriyoruz. Bundan dolayı uygulama yaptıracağınız merkezi ve hekim hakkında gerekli araştırmalar yapılarak uygulamaya karar vermek gerekir.

Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları 2023

Ameliyatsız  germe fiyatları 2023 cildin üzerine ihtiyaçları doğrultusunda yapılacak olan uygulama içeriği ile doğru orantılı olarak değişmektedir. Seans sayıları ve uygulanacak alanın büyüklüğü fiyatları doğrudan etkilemektedir.

Bizlere ulaşarak yaptırmak isteyeceğiniz uygulama ile ilgili ayrıntılı fiyat bilgisi alabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini hedefleyerek uygun fiyat seçenekleriyle hizmet politikamızı belirlemekteyiz. Ameliyatsız yüz germe fiyatları 2023 hakkında daha detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.