Maltepe Lazer Epilasyon

Maltepe Lazer Epilasyon

Vücuttaki tüyler kesildikçe vücuda daha çok yayılmakta,  hızla büyüyerek daha yaygın bir bölgeye yerleşmektedir. Bayanların istenmeyen tüy olarak en çok sorun yaşadığı bölgeler dudak üstü,  çene altı,  yanaklar,  bacaklar,  kol altı bir bikini bölgesi olmaktadır.  Bu bölgelere yapılacak ilkel yöntemler tüyleri yok etmediği gibi onları daha uzun,  daha kalın bir hale getirmekte ve  vücutta yayılmasına sebep olmaktadır.  Tıraş ve ağda gibi yöntemler kısa  süre içerisinde bu tüylerden kurtulmayı sağlamaktadır.  Ancak radikal bir çözüm olamamakta ve bu tüylerden sonsuza dek kadar kurtulmayı sağlayamamaktadır. Sürekli olarak ağda ya da jilet gibi yöntemlerle istenmeyen tüylerden kurtulmaya çalışmak hem zaman kaybıdır hem de çok can sıkıcı işlemlerdir.  Üstelik ağda gibi yöntemler acı çektiren yöntemlerdir  ve çoğu zaman beklenen sonucu da ortaya koymaktadır.  Oysa özellikle de vücuttaki kol altı,  bacak ve bikini bölgesi gibi istenmeyen tüylerden  kurtulmak için lazer gibi bir yöntem uygulanarak sonsuza kadar sorun çözülebilir.

Maltepe Lazer Epilasyon Süreci

Lazer epilasyon vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmak için başvurulan en kalıcı yoldur.  Bu yöntem genellikle estetik merkezlerinde uygulanmaktadır.  Bununla birlikte lazer epilasyon yöntemini uygulayan sağlık kuruluşları da bulunmaktadır.  Yöntemin uygulanması ise kıl köklerinin lazer ışığı ile yakılması prensibine dayanmaktadır.  Bu işlem sonucunda  tüylerin bir daha çıkmaması hedeflenmektedir ki lazer ışığı ile köklerin yakılması sağlandığı için tüylerden kalıcı olarak kurtuluş sağlanmaktadır. Lazer epilasyon uygulaması için fiziksel olarak gelişimini tamamlamış herkes uygundur.  Bu işlem sırasında  en yaygın olarak Alexandrite ve Diode  gibi makineler kullanılmaktadır.  Bu makineler içerisinde Alexandrite, cilt altındaki tüylere nüfuz ederek tüylerin uzamasını engellemektedir. Diode ise  aynı mantıkla çalışmakta, ancak burada uzun dalga boyuna sahip lazer enerji kullanılmaktadır.  Bu nedenle de koyu cilt rengine sahip kişiler için tercih edilmektedir.  Lazer epilasyon seansları 4 ile 9 seans arasında değişmektedir. Her ne kadar %100 sonuç elde edilmesinde %90 sonuç elde edebilmek için tedaviye tüm seansları ile katılmak gerekir.

Maltepe Lazer Epilasyon Uygulaması

Bu yöntem acısız olduğu kadar sorunu kökten de çözdüğü için bayanların en çok rağbet ettiği yöntem haline gelmiştir.  Ülkemizde 1990 yılından beri uygulanmaya başlanan bu tedavi yöntemi son dönemlerde teknolojinin gelişmesine bağlı olarak daha da yaygınlaşmış bir fiyatlarda da  son derece uygun fiyat paketleri ortaya konulmuştur. Lazer epilasyon uygulanabilmesi için bazı şartların sağlanması gerekmektedir.   Her ne kadar ağda, jilet, cımbız gibi yöntemlere göre çok daha çekici olsa da lazer epilasyon, her cilt için uygun olmamaktadır.  Mesela  kişi eğer koyu bir cilt rengine sahip ise lazer epilasyon yöntemi koyu ciltler için uygun olmamaktadır.  Bunun sebebi ise kişinin ten renginin çok koyu olmasına bağlı olarak lazer enerjisini absorbe edememesidir. Cilt bunu sağlayamadığı için de bazı yan etkiler daha fazla gözlerini bilmektedir.  Ancak açık tenli kişilerde durum tam tersi olmaktadır.  Yani açık ten, lazer enerjisinin absorbe etmekte ve buna bağlı olarak ciltte görülecek yan etkiler oldukça azalmaktadır. Durum böyle olunca koyu tenli kişiler çok daha fazla seansa katılarak tedaviye devam etmek zorunda kalmaktadır. Diğer bir sorun ise tüyü rengi çok açık olan kişilerde yaşanmaktadır.  Açık renkli tüyler melanin eksikliği nedeninden dolayı lazer ışınlarının etkisini tam olarak absorbe edememektedir.  Sonuç olarak açık tenli ve koyu tüy rengine sahip kişilerde lazer epilasyon yöntemi çok daha sağlıklı ve kalıcı sonuçlar ortaya koymaktadır. Ayrıca ten ve cilt rengine göre makina tercihi de sonucu çok etkilemektedir.