Ataşehir Lazer Epilasyon

Ataşehir Lazer Epilasyon Merkezi

Ataşehir Lazer Epilasyon Merkezi olarak,  siz seçkin müşterilerimize hizmet  vermekten gurur duyuyoruz.  Hem kadınlar hem de erkekler için estetik bir sorun olan istenmeyen tüyler, uzman ekibimiz sayesinde artık sorun olmaktan çıkıyor. Siz de yazın yaklaştığı bu günlerde  istenmeyen tüylerinizden lazer epilasyon sayesinde kurtulabilir, dilediğiniz kıyafetle güven içinde yazın tadını çıkarabilirsiniz.

Ataşehir Lazer Epilasyon Nedir?

Ataşehir Lazer epilasyon, kıl köklerine ulaşılarak, kıl kökünde bulunan melanin  adı verilen pigmente ulaşmakta ve bu pigment  tarafından emilmektedir. Kıl kökünde oluşan belirli miktardaki ısı,  kıl kökünü tahrip etmeye yeter. Kıl kökü belirli bir süre bu ısıya maruz kaldığında ise, kıl kökleriniz tamamen yok olacak ve  kıllarınızdan kalıcı olarak kurtulmanız sağlanacaktır.

Neden Ataşehir Lazer Epilasyonu Tercih Etmeliyim?

Aşırı tüylenme sorunu bir çok nedene bağlı olarak oluşabilmekte ve hayatımızı kabusa çevirebilmektedir.  Aşırı kıllanma hormonal  bozukluklara bağlı olabildiği gibi, kullanılan ilaçlardan ve ya kalıtımsal özelliklerden de kaynaklanabilmektedir.

Bir çok bayan  istenmeyen tüyler  yüzünden istediği kıyafetleri giyememekte ve estetik açıdan kendini huzursuz hissetmektedir. Sadece kadınlarda da değil, erkelerde de istenmeyen kıllar özellikle sırt bölgesinde aşırı şekilde çıkabilmekte ve erkekler için de rahatsız edici olabilmektedir.  Günümüzde istenmeyen  kıllardan kurtulmak için çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Bunların en çok kullanılanları, ağda, jilet, tüy dökücü kremler vs. gibi yöntemlerdir. Bu yöntemlerin malesef hiçbirisi, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanıza olanak sağlamamaktadır.

Bu sebeple Ataşehir  lazer epilasyon,  istenmeyen kıllara kesin çözüm olması ve ağrısız bir yöntem olması açısından tercih sebebidir. Yıllardır uygulanan lazer tedavisi, en hassas organlardan biri olan göz ameliyatları dahil  bir çok tıbbi tedavide de güvenle kullanılmaktadır.

Ataşehir Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde epilasyon yapmak için  en sık kullanılan lazer çeşitleri 3 tiptir. Epilasyonun daha başarılı olması ve kesin sonuç vermesi için kişiye uygun yöntem tercih edilmektedir. Peki size uygun yöntemin hangisi olduğuna nasıl karar verilir? Epilasyon yaptırmadan önce uzman kişinin cilt ve kıl yapısını inceleyerek, kişiye en uygun yönteme karar vermesi gerekmektedir. Değerlendirme sonucu yapılacak Ataşehir lazer epilasyon işlemi hem başarı oranını arttıracak hem de olası yan etki ihtimalini en aza indirecektir.

Ataşehir Lazer Epilasyon Cihazları

Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı:  Açık ten rengine sahip olan insanlarda kullanılması gereken lazer çeşitidir. Pratik ve etkili bir lazer epilasyon yöntemi sunan cihaz, tüylerin epilasyon işleminden hemen sonra ciltten uzaklaşmasını sağlamaktadır.  Bu sayede müşteri memnuniyetini de arttıran bir lazer yöntemi olmaktadır.

Alexandrite lazer yönteminin olumsuz tarafları da vardır.  Koyu ten rengine sahip olan kişilerde bu tekniğin kullanılması yan etki oluşma ihtimalini arttıracağından, bu kişilerde tercih edilmemelidir. Ayrıca boyun bölgesi, yüz bölgesi gibi alanlarda kullanılması ince yapılı tüylerin artışına sebep olabileceği için, açık cilt rengine sahip kişilerde dahi bu bölgelerde kullanılmaması önerilmektedir.

Diode Lazer Epilasyon Cihazı: Dalga boyu diğer lazer cihazlarına oranla daha uzundur. Bu sebepten dolayı, koyu ten rengine sahip kişilerde de kullanılabilmektedir. İstenmeyen tüylerin azalmasına yarayan bir lzer epilasyon yöntemi olduğu için, tedavinin süresine göre etkili sonuçlara ulaşılabilmektedir.

Nd:yag Lazer Epilasyon Cihazı: Bu lazer epilasyon cihazı ise cilt rengi çok koyu kişilerde kıl sorununa son vermek amacı ile geliştirilmiştir. Kullanım alanı kısıtlıdır. Bunun sebebi ise yapılan işlemde oldukça ağrı hissedilmesidir. Bu olumsuz özelliği nedeniyle pek fazla tercih edilmeyen bir yöntem halini almıştır. Alexandrite ve Diode yöntemine göre farklı bir avantajının olmaması tercih edilmemesinin bir diğer sebebidir.

Ataşehir Lazer Epilasyon fiyatları 2020 için hemen bilgi alın.