Ameliyatsız Bacak Germe

ameliyatsız bacak germe

Ameliyatsız Bacak Germe Nedir?

Ameliyatsız bacak germe uzman doktorlar gözetiminde sağlıklı ve güvenilir bir şekilde yapılır. Üst bacak olarak adlandırılan uyluk bölgesi ile bacağın genelinde hamilelik ve kilo alıp verme dönemlerinde deri sarkması görülebilir.

Ameliyatsız Bacak germe öncesinde sürecin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için hastalarımıza bir takım tetkikler uyguluyoruz. Meydana gelen gevşeme ve sarkmalar kişileri psikolojik olarak olumsuz etkiler.

Günümüz sağlık şartları doğrultusunda birçok kişi bacak estetiği yaptırarak bacaklarının şekil alarak istenilen forma girmesini sağlar.  Bacak germe üst bacakta bulunan fazla yağ ve derilerin alınması işlemidir.

Cerrahi bir işlem olan bacak germe estetik olarak bacakların gergin durmasını sağlar. Steril ortamlarında yapılan işlemler hastanın düzenli ve gergin bir bacak yapısına sahip olmasını sağlar.

Ameliyatsız Bacak Germe Nasıl Yapılır?

Bacak germe klinik ortamlarda hastanın durumuna bağlı olarak lokal ya da genel anestezi altında yapıyoruz. Uygulama yaklaşık olarak 2-3 saat sürüyor. İşlem sırasında hastanın kasık çizgisi üzerinden bacağın iç yüzüne olduğu yöne doğru fazla olan deri ve yağ dokusunu çıkarıyoruz.

Ardından sıkılaştırma işlemleri doğrultusunda fazla deriyi kasıklara doğru yukarı çekiyoruz. İşlem tamamlandıktan sonra dikişleri tamamlayıp, hastaya diren takıyoruz. Hastalar sıkı, gergin ve şekilli bir bacak yapısına sahip olurlar.

Ameliyatsız Bacak Germe Kimler İçin Uygundur?

Estetik, sıkı ve gergin bir bacağa sahip olmak için yapılan bacak germe deri sarkma ve gevşeme problemi yaşayan tüm hastalar için uygundur. Hastaların herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması gerekir. Bazı hastalıklar ameliyatsız bacak germe için risk oluşturabilir.

Ameliyatsız Bacak Germe Öncesi

Hastanın genel sağlık durumunun anesteziye uygun olup olmadığına bakıyoruz. Hastalara yağ ölçüm testi ile kan testi yapıyoruz. Bunun dışında bacak bölgesini el ile muayene ederek fazla olan deri ve yağ dokusunu belirliyoruz.

Kesinin hangi bölgeden atılacağına ne kadar deri alınacağına yaptığımız bu incelemeler doğrultusunda karar veriyoruz. Ayrıca hastaların kullanmış olduğu kan sulandırıcı ilaçları ve takviye ürünleri de bir hafta kala bırakmalarını tavsiye ediyoruz. İyileşme sürecinin olumlu yönde ilerlemesi için alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak kalmalarını istiyoruz.

Ameliyatsız Bacak Germe Sonrası

Ameliyatsız Bacak germe sonrasında hastaların kaliteli bir dinlenme süreci geçirmesi gerekir. Az da olsa ağrı olabilir bu nedenle ağrı kesici ilaç ve antibiyotik kullanımı tavsiye edilir. Hastanın normal rutin hayatına dönebilmesi için yaklaşık 10 gün beklemesi gerekir. Varis çorabı kullanımı iyileşme sürecine olumlu etkileyecektir.

Ameliyatsız Bacak Germe Olanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Hastaların istirahat etmesi ve iyileşme sürecini olumsuz etkileyecek hareketlerden kaçınması gerekir. Cerrahi bir işlem olan ameliyatsız bacak germe sonrasında hastanın enfeksiyon kapmaması için düzenli pansuman ve antibiyotik kullanımına önem vermesi gerekir. Hastanın iş hayatın dönebilmesi ve rahat spor yapabilmesi için doktor izni doğrultusunda hareket etmesi daha sağlıklı olacaktır.

Ameliyatsız Bacak Germe Başarı Oranı Nedir?

Bayanlar tarafından en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan bacak germe başarı oranı oldukça yüksektir. Bu nedenle doğru klinik ve doktor tercihi yapıldıktan sonra istenilen özelliklere sahip bacaklara kavuşmak mümkündür.

Ameliyatsız Bacakta Tekrar Sarkma Olur Mu?

Hastaların rehaveti kapılmaması ve bu doğrultuda kilo kontrolüne dikkat etmeleri gerekir. Yapılan bacak germe sonrasında dengeli beslenmeye ve gün içerisinde egzersiz hareketlerine önem vermek gerekir.

Bu hususlara dikkat edilmediği takdirde kilo almak kaçınılmaz olur. Bacakta sarkma fazla olmamakla beraber az da olsa görülür. Bacak bölgesini deformeye uğratmamak için beslenmeye dikkat etmek gerekir.

Ameliyatsız Bacak germe Devlet Hastanesinde Yapılır Mı?

Bacak germe kişilerin isteği üzerine düzenlenen bir işlem olduğu için özel sağlık kuruluşlarında gerçekleşir. Ayrıca bacak germe fiyatları hakkında araştırma yapmak ve belli bir bütçe ayırmak gerekir.

Ameliyatsız Bacak Germe SGK Karşılar Mı?

Özel bir işlem olan bacak germe ücreti SGK tarafından karşılanmaz. SGK kapsamında olmadığı için kişilerin bu için belli bir bütçe ayırması gerekir.

İç Bacak Germe Riskli Mi?

İç bacak germe operasyonlarında herhangi bir risk bulunmaz. Zaten bacak germe genel olarak risksiz bir işlemdir. Bu konuda uzman hekimliğinin son derece titiz ve dikkatli davranması gerekir. Özellikle bacağın yapısı doğru analiz edilerek fiziki muayene titiz bir şekilde yapılmalıdır.

Ameliyatsız Bacak Germe Sonrası Ek Operasyon Gerekir Mi?

Bacak germe operasyonu sonrasında ek işleme İhtiyaç duyulup duyulmadığı nasıl doktor karar verir.

İç Bacak Germe Sonrası İz Kalır Mı?

Bacak germe cerrahi bir operasyon olduğu için işlem sonrasında hastalara dikiş atılır. Fakat atılan dikişler kalçaya yakın bir alanda olduğu için pek görülmez. Bu nedenle işlem sonrasında küçük boyutta dikiş izleri kalabilir.

Ameliyatsız Bacak Germe Fiyatları 2021

Estetikte fiyatlar hastanenin şartları doğrultusunda belirlenir. Bacak germe fiyatları hastanın bacak yapısı, tercih edilen hastane ve doktorun deneyimi etkilidir.

Ameliyatsız Bacak germe fiyatları 2021 hakkında detaylı bilgiyi bizden alabilirsiniz.