Ben Aldırma

ben aldırma

Ben Nedir?

Ben, herkesin cildinde bulunan küçük boyuttaki açık ya da koyu kahverengi lekelerdir. Yüzde ve vücudun farklı noktalarında oluşan benler koyu renkte olduğu için hemen fark edilir.

Benler melanin adı verilen maddenin bazı durumlarda belli alanlarda toplanması koyu renkli benlere neden olur. Melanin maddesi dışında güneş ışınları da ben oluşumunda büyük role sahiptir.

Aşırı derecede güneş ışınlarına maruz kalmak benlerin koyulaşmasına ve çoğalmasına neden olur. Zararlı ışınlar içerisinde yer alan UV ışınları cildi olumsuz etkileyerek melanosit olarak adlandırılan hücrelerin artışına neden olur. Bu hücrelerin artması ben oluşumuna ve bu benlerin koyulaşmasına neden olur.

Ciltte meydana gelen benler hem kanser riski taşır hem de kişiyi görüntüsüyle rahatsız edeceğinden dolayı ben aldırma işlemi ile benlerden kurtulmak mümkündür. Kullandığımız yeni nesil teknolojik cihazlar sayesinde sizleri rahatsız olduğunuz benlerden ben yöntemi ile kurtarıyoruz.

Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

Ben aldırma işlemi için öncelikle deneyimli ve profesyonel klinik seçimi yapmak gerekir. Yüzde ve vücudun bazı bölgelerinde rahatsız edici boyuttaki benlerin alınması sırasında esas faktör iz bırakmadan ve cildi hasara uğratmamak gerekir. Ben alma işleminin birçok yöntemi mevcuttur.

Her klinik sahip olduğu imkan ve teknolojik cihazlar doğrultusunda ben alma operasyonu gerçekleştirir. Kliniğimize gelen hastalara daha çok günümüz teknolojisini kullanarak yardımcı oluyoruz.

Bu doğrultuda geliştirilen lazer cihazları ve radyofrekans dalgaları yardımıyla ben alma işlemini profesyonel bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Kullandığımız bu yöntemler güvenilir olmanın yanında kolayca uyguluyoruz.

Ben Aldırma Kimlere Uygulanır?

Cilt üzerinde irili ufaklı birçok ben bulunur. Vücudun her noktasında görülen bu benler kimi zaman cilt kanserine neden olabileceği için günümüz teknolojisi ile alınması daha sağlıklıdır. Ciltte görülen benler için tercih edilen yöntem doğrultusunda hastaların sağlık koşullarının elverişli olması gerekir.

Ben Aldırmak İçin Ne Yapılmalı?

Ben aldırmak isteyenlerin öncelikle alanında profesyonel ve deneyimli bir klinik tercih etmesi gerekir. Bu konuda deneyimli klinikler her zaman en doğru yöntemlerle hastalara yardımcı olur.

Ben aldırırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus yara izinin kalmaması ve çevre dokulara zarar verilmemesidir. Kliniğimizde kullanmış olduğumuz ilerici yeni nesil teknolojik cihazlar yardımıyla yüzde ve vücudun farklı noktalarında oluşan kahverengi benleri başarılı bir şekilde alıyoruz.

Ben Aldırmak Tehlikeli Mi?

Ben aldırmak tehlikeli değildir. Bu konuda asıl önemli faktör tercih edilen uzman dermatolog ve kliniğin bu konuda deneyimli olmasıdır. Ben alma işlemi öncesinde uzman dermatoloğumuz benin bulunduğu bölgeyi, yapısını, derinliğini ve alınma sonucunda herhangi bir risk yaratıp yaratmadığına bakıyoruz. Benin özelliği ve yapısı analiz edildikten sonra en doğru ben alma yöntemini kullanıyoruz.

Ben Aldırma İşlemi

Ben tedavisi benin büyüklüğü ve küçüklüğü doğrultusunda uygun yöntemle başlar. Ben aldırma işlemleri sırasında en çok tercih edilen yöntemlerden biri de radyo frekans yöntemidir.

Bu uygulama ile radyo dalgaları tüm benler üzerine uygulanır. Bu yöntemin başarılı olmasında en etkili faktör tecrübedir. Bu konuda tecrübeli olmayan kişilerden alınan yardımlar ciltte iz ve çukur oluşturabilir.

Kliniğimiz bu konuda gerçekleştirmiş olduğu önceki işlemlerle kalıcı ve başarılı sonuçlar sağladı. Bunun dışında kullandığımız ben alma yöntemlerinden biri de lazer uygulamasıdır. Lazer cihazından elde ettiğimiz zararsız ışınları benlerin bulunduğu bölgeye atışlar şeklinde gerçekleştiriyoruz.

Lazer ışınları ile beni hasara uğratarak dokudan uzaklaşmasını sağlıyoruz. Son dönemlerde ismini sıklıkla duyduğunuz buharlaştırma yöntemi ile ben aldırma tedavisi kliniğimizde kontrollü bir şekilde uyguluyoruz. En fayda sağlayan yöntemlerden biri olan buhar yöntemi ile benin boyutu nasıl olursa olsun kalıcı ve etkili bir sonuç sağlar.

Benleri yok etmek için elektrik enerjisi kullanıyoruz ve böylece benler verilen ısı ile buharlaşarak yok olur. İşlemi kontrollü ve özenli bir şekilde gerçekleştirdiğimiz için uygulama sonrasında ciltte herhangi bir yara izi meydana gelmez.

Ben Aldırılabilir Mi?

Ben tedavisi günümüz teknolojik imkanları doğrultusunda başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Yüzde ve vücutta görülen açık ve koyu renkli benler ben aldırma tedavisi ile herhangi bir iz bırakmadan alınır.

Ben Aldırırken Acı Hissedilir Mi?

Ben aldırma operasyonu sırasında hastaların herhangi bir ağrı ya da acı hissetmemesi için lokal anestezi uyguluyoruz. Böylece hastalar konforlu bir şekilde rahatsızlık duydukları benlerinden kurtulabilirler.

Ben Alma Operasyonundan Sonra İz Kalır Mı?

Ben aldırma tedavisi görmek isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında ben alma işlemi sonrasında iz kalıp kalmamasıdır. Uygulama için benim büyüklüğü derinliği ve tercih edilen yöntem çok önemlidir.

Ben alma işlemi sırasında estetik dikiş kullanıyoruz ve bu durum işlem sonrasında iz oluşumunu engeller. Operasyon sonrasında ben üzerinde kabuklanma meydana gelebilir bu kabuklar kendiliğinden düşer.

Ben Alma İle Sonrası Kızarıklık Oluşur Mu?

Ben aldırma operasyonu sonrasında kızarıklık ve kabuklanma görülebilir. Bunlar geçici süreçlerdir.

Ben Alma İşleminde Dikiş Kullanılır Mı?

Tercih edilen yönteme bağlı olarak ben aldırma işlemi sırasında estetik dikiş kullanılır.

Ben Aldırma Sonrası Bakım

Rahatsızlık veren benler alındıktan sonra düzenli bakımları yapılmalı ve enfeksiyon riskine karşı sürekli dezenfekte edilmelidir.

Ben Aldırma Fiyatları 2021

Ben aldırma fiyatları 2021 tercih edilen yöntemi kliniği uzman dermatoloğa bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ben aldırma Fiyatları 2021 hakkında detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.