Bölgesel Zayıflama

blank

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama; Vücudun belli bölgelerinde bulunan fazla yağları yakmak için kullanılan uygulamadır. Fazla kilosu bulunan kişiler hemen zayıflamak ister.

Bu doğrultuda teknolojik cihazlar kullanarak vücutta bulunan fazla yağ tabakalarından kurtulmak mümkündür. Bölgesel zayıflama daha çok basen, göbek, kol ve bacaklarda hedeflenir.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Fazla kilosu olmayan kişiler vücudun belli bölgelerinde biriken fazla yağlardan kurtulmak amacıyla bölgesel zayıflama yöntemlerini tercih ediyor.

Bölgesel zayıflamada dikkat edilen beslenme alışkanlıklarının dışında yeni geliştirilmiş teknolojik cihazlardan ve ürünlerden de yararlanmak mümkündür. Bu doğrultuda kliniğimizde kullandığımız birbirinden özel ileri düzey seviye sahip cihazlarla zayıflama konusunda etkili sonuçlara imza atıyoruz.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Estetik açıdan kötü bir görüntüye neden olan bölgesel yağlardan kliniğimizde kullandığımız yöntemler sayesinde kurtulabilirsiniz. Cerrahi bir müdahaleye gerek kalmadan vücut şeklini bozan ve kötü bir görüntüye neden olan bölgesel yağlar, sağlık açısından da risk oluşturur. Kliniğimizde en çok tercih ettiğimiz bölgesel zayıflama yöntemleri şu şekildedir:

  • Mezoterapi: Etkili sonuçlar doğuran mezoterapi yöntemini kalça ve basen bölgesinde etkili bir şekilde kullanıyoruz. Yağ eriten bileşenleri küçük iğneler aracılığıyla dirençli yağlar üzerine enjekte ediyoruz. Hazırladığımız karışımlar yardımıyla vücutta sıkışan yağ hücreleri erimeye başlar.
  • Soğuk Lipoliz: Soğuk lipoliz yağ yakıcı maddelerin küçük iğneler yardımıyla fazla yağların olduğu alanlara enjekte edilmesidir. Bu doğrultuda yağlanmanın biriktiği noktalara kontrollü bir şekilde enjekte ettiğimiz maddeler yardımıyla yağ hücrelerinin erimesini sağlıyoruz.
  • Liposuction: Liposuction yönteminde vücutta biriken yağları önce eritiyoruz ardından ise vakum yardımıyla çekiyoruz.
  • BP Serumla Bölgesel İncelme: En yeni ve en gelişmiş tekniklerden biri olan BP serumla bölgesel incelme son derece güvenilir ve kalıcı bir uygulamadır. BP serum içerisinde bulunan lipaz maddesi fazla yağları yakarak eritir. Bu nedenle BP serum zayıflama yöntemleri içerisinde önemli bir yere sahiptir.
  • Karboksiterapi: Karbondioksiti kullanıldığımız bu yöntemde kan dolaşımını hızlandırmak ile beraber bölgesel metabolizmayı da hızlandırıyoruz. Uygulama sırasında kullandığımız özel cihaz ve saf karbondioksit gazı ile fazla yağları vücudunuzdan atıyoruz.
  • Ultrashape: Ultrasonik ses dalgalarını kullandığımız bu yöntemle hedeflenen bölgedeki yağları yok ediyoruz. Bu işlem sırasında çevre dokulara zarar vermiyoruz.

Bölgesel Zayıflama Yorumları

Günümüzün en büyük problemlerinden biri de hızlı alınan kilolardır. Kilo almak her ne kadar hızlı gerçekleşse de kilo vermek bir o kadar zordur. Fakat günümüzde zayıflama amacıyla kullanılan son sistem yeni teknolojik yöntemler kalıcı sonuçlar veriyor. Bu doğrultuda zayıflama yöntemlerini kullanarak zayıflayan kişiler bu hizmetlerden duydukları memnuniyeti yorumlayarak zayıflamayı hedefleyenlere yol gösteriyor. Bölgesel zayıflama hakkında merak edilen tüm sorular hakkında birçok yorum için kliniğimize bekleriz.

Bölgesel Zayıflama Aletleri

Bu aletleri kullanmak için birçok kişi spor merkezine giderken birçok kişide kullanılan aletlerden evlerine almayı hedefliyor. Karın, basen, kalça, kol ve bacaklarda biriken fazla yağlar kullanılan zayıflama aletleri ile yakılır. Haftada en az 3-4 defa kullanılması ve aletler ile iyi bir netice elde edilebilir. Bu aletler içerisinde zayıflama kemeri, koşu bandı, power plate gibi ürünler yer alır.

Bölgesel Zayıflama Hareketleri

Gün içerisinde yapılan egzersizler fazla yağların yakılmasında etkilidir. Aynı şekilde bölgesel zayıflama için yapılan hareketler düzenli bir şekilde devam ettirildiği takdirde mükemmel bir sonuca ulaşmak mümkündür. En çok yapılan zayıflama hareketleri içerisinde şınav, mekik, barfiks ve squat yer alır. Yapılan egzersizleri diyet ürünleri ile desteklemek kişiyi hedefine ulaştırır.

Bölgesel Zayıflama Göbek

Göbek bölgesinde yağlanma daha hızlıdır. Özellikle yapılan doğum sayısı ve yaşın ilerlemesi ile hem yağlanma hem de göbekte sarkmalar meydana gelir. Göbekte oluşan yağları eritmek amacıyla egzersiz yapılabileceği gibi teknolojik yeniliklerden de yararlanılabilir. Bu doğrusu da kullanılacak Liposuction, soğuk lipoliz, BP serum ve mezoterapi gibi yöntemler bulunur.

G5 Bölgesel Zayıflama

Özel bir cihaz yardımı ile yapılan G5 masajında hızlı titreşimler kullanıyoruz. Masajın ritmik hareketleri bölgesel zayıflamada etkili bir güce sahiptir. Kullandığımız bu cihaz yardımıyla vücutta bulunan fazla yağ ve ödemler titreşimler yardımıyla ortadan kalkıyor. Aynı şekilde kan akışını ve cilt kırışıklıklarını düzenleyen cihaz selülit tedavisinde de kullanılır.

Bölgesel Zayıflama Fiyatları 2021

Bölgesel zayıflama sıkı ve belirgin hatlara sahip olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Fiyatlar üzerinde gidilen klinik ve destek alınan uzman doktorun da rolü önemlidir. Bölgesel zayıflama hakkında merak ettiğiniz tüm soruları ve fiyatlarını bizden alabilirsiniz.

Bölgesel zayıflama fiyatları 2021 hakkında bizleri arayarak kullandığımız yöntemler ve bu yöntemlerin fiyatları hakkında gerekli tüm bilgileri bizden alabilirsiniz.