B0t0ks Nasıl Yapılır?

B0t0ks Nasıl Yapılır?

20 yılı aşkın süredir kasları gevşetmek amacıyla tıp alanında çeşitli tedavilerde kullanılan yönteme b0t0ks adı verilmektedir. botulinum adı verilen bir bakteriden elde edilen ve kasları gevşeten bu tedavi bir ilaçtır. Yüzümüzde bulunan hareketleri kaslar yardımı ile rahat bir şekilde gerçekleştirmemiz sağlanmaktadır. Fakat kasların sürekli kullanılması ile yıllar sonra gözle görülür şekilde ciltte kırışıklıklar meydana gelmektedir. Deriye bağlı bulunan bu kasları gevşetmek ve kasların rahat hareket etmesini sağlamak ise mümkündür.

Kaslar rahat hareket ettiği sürece deride oluşan kırışıklar en alt düzeye inecektir. Bu durumda da ortaya daha sağlıklı ve genç bir cilt görünümü çıkacaktır. Zamanla bu yöntem ile yapılan uygulamalar cildin üst bölümünde daha da etkili hale gelerek yüzün üst kısmında yaşlanmayı yavaşlatacaktır. B0t0ks uygulamadan 48 saat sonra etkisini gösteren bir tedavi yöntemidir. Fakat tedaviden sonra tam görünüm sağlanması için 10 gün gibi bir sürenin geçmesi gerekmektedir. B0t0ksun etkisinin ne kadar sürdüğü ise elbette herkes tarafından merak edilen konular arasında yer almaktadır. İlk uygulamalarda yöntemin etkisi yaklaşık 4 ay gibi bir süre devam etmektedir. Tekrar eden uygulamalarda 6 aylık bir süre b0t0ks yapılacaktır. Bundan sonraki aşamada ise yaklaşık 1 yıllık aralıklar ile yapılan b0t0ks sonrasında uygulama başarılı sonuçlar vermektedir. Çok mimiği olan ve yüz kaslarını daha fazla kullanan kişiler için ise uygulama daha seyrek aralıklar ile uygulanmalıdır.

Zaman içinde b0t0ks ile yüz kasları daha fazla hareket etmemek adına eğitilmiş olacaktır. Bu bakımdan zaman içerisinde b0t0ks uygulaması daha az yapılmalıdır. 10 yılı aşkın bir süre içinde kozmetik sektöründe pek çok kişi tarafından kullanılan yöntem oldukça güvenlidir. Göz çevresi ve alın b0t0ks için en uygun bölgelerdir.