Burun Dolgusu

burun dolgusu

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu uygulamaları ameliyatsız burun değiştirme imkânı sunduğu için güvenle tercih edilen operasyonlardır. Ameliyatsız burun estetiği olarak bilinen burun dolgusu uygulamaları ile herhangi bir şekilde burun bölgesinde cerrahi müdahaleye gerek kalmadan her türlü görünüm değiştirme çalışmalarının yapılması mümkün olur.

Burun görünümü üzerinde her tür görünüm değişikliği kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Dolgu uygulamalarında kullanılan malzemeler cilde dost maddelerden oluştuğu için herhangi bir şekilde zarar gelmesi söz konusu olmaz.

Burun dolgusu uygulamalarında kullanılan temel malzeme hyalüronik asittir. Bu madde ciltte hacimli bir görünüm yaratır. Burun dolgusu ile tercih edilen diğer dolgu bölgeleri dudaklar, nazolabial bölgeler ve yanaklardır.

Kırışıklık ilke doğru orantılı olan bu bölgelerde de gerekli dolgu malzemelerini tercih ederek kusursuz bir görünüm elde etmek mümkün olur.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun estetiği uygulamaları temelde önce bölgeyi uyuşturma ardından ise bölgeye uygun malzemeler ile dolgu yapma aşamalarından oluşur.

Burun dolgusu uygulamalarını tercih edecek olan hastalarımız merkezimize geldikten sonra öncelikle burun bölgesinde analiz gerçekleştirilir ve ardından bölgeye uyuşturucu merhemler uygulanır.

Bölgenin yeterli uyuşukluğu elde etmesi ile bölgeye deri altından dolgu yükleme uygulaması gerçekleştirilir. İnce uçlu iğneler ile yapılan bu dolgu yüklemelerinin ardından dolgu işlemleri sonlandırılır ve sonuçlar beklenir.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Burun estetiği uygulamalarının birçok avantajı bulunur. İlki cerrahi müdahaleye gerek bırakmamasıdır. Bununla birlikte bu operasyonu tercih edenler operasyon ardından rötuş yaptırabilir.

Gerekli olduğu durumlarda eksik olan bölgelere tekrardan dolgu uygulamak mümkün olabilmektedir. Burun bölgesinde istenilen şekil elde edilene kadar ek dolguların yaptırılması mümkün olur. Bu sayede hastalar güvenle bu uygulamaları tercih edebilir.

Burun Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Her dolgu uygulamasında olduğu gibi burun dolgusu uygulamalarında da kullanılan dolgu malzemeleri geçici özelliğe sahiptir ve uygulamalardan daha uzun süreli sonuçlar alabilmek için uygulamaları tekrarlatmak gerekmektedir.

Bu durumun bilinen bir artısı da burun şeklini yadırgayan ve tekrar eski haline dönmek isteyen hastaların hiç problem yaşamadan bu süreci sorunsuz bir şekilde geçirebilecek olmalarıdır.

Burun dolgularında uygulamanın ne kadar süre ile etkili olacağını uygulamayı yapan merkez ile kullanılan dolgu malzemeleri belirler. Kalitenin yüksek olduğu uygulamalarda işlem bir sene kadar sürebilmektedir.

Burun Dolgusunda İyileşme Süreci Nasıldır?

Her uygulama sonrasında bir takım komplikasyon ile karşılaşmak mümkündür. Bu noktada bütün dolgusu uygulamalarının ardından da yüz bölgesinde birkaç sorunun yaşanması söz konusu olabilir.

Ancak bahsi geçen bütün bu belirtiler kalıcı değildir ve hasta bir iki hafta içerisinde yüz bölgesinde meydana gelen her tür yan etkiden kurtulabilir.

Şişlik olabileceği gibi bölgesel olarak ağrıların da görülebileceği burun bölgesi dolgu malzemelerinin yerine oturması ile yeni görünümüne kavuşmaktadır.  Özel DRM Polikliniğimizde gerçekleştirdiğimiz operasyonların ardından hastalarımız kıza süre içerisinde sosyal yaşamlarına geri dönebilmektedir.

Burun Dolgusunun Dezavantajları Nelerdir?

Burun estetiği uygulamalarında temelde bilinen iki yan etki vardır.  İlki uygulamanın kalıcı olmamasıdır. Kullanılan dolgu malzemelerinin özelliğine göre kalıcılık süresi değişir. Bir diğer dezavantaj ise buruna sadece hacim kazandırılabilmesidir.

Bu nedenle burun bölgesinde herhangi bir köprü ya da eğikliği bulunan hastalar bu uygulama için uygun olan hastalar sınıfına girmezler. Eğiklik gibi problemler dolgu malzemeleri ile giderilemez.

Burun Dolgusu Kimlere Yapılmaz?

Her türlü risk göz önüne alınarak öncelikle hamile kişilerde bu uygulamalarına alınması uygun görülmez. Hamile olan hastalarımızın hamilelik sürecinden sonra bu uygulamayı tercih etmeleri tavsiye edilir.

Hamilelik döneminin ardından yeni doğum yapan kadınlarda da bu uygulamalar gerçekleştirilemez. Doğum sürecini atlatan ve iyileşme sürecini tamamlayan kişiler bu operasyon için uygundur.

Burun Dolgusunun Yan Etkisi Var Mıdır?

Burun dolgusu uygulamalarında bilinen herhangi bir yan etki bulunmaz. Cerrahi müdahale olmayan bu operasyonlar kapalı işlemler ile gerçekleştirilir ve hastalar birçok durumda aynı gün sosyal yaşamlarına geri dönebilirler.

Güven veren uygulamaları tercih etmek ve hizmet almak için hastalarımız Özel DRM Polikliniğimize gelerek bizler ile iletişime geçebilirler.

Burun Dolgusu İşlemini Kim Yapmalıdır?

Her operasyon olduğu gibi burun dolgusu uygulamalarında da en iyi sonucu alabilmek için uzmanlara danışmak gerekir.

Sertifikası bulunan ve işinde uzman olan doktorlar tarafından yaptırılan uygulamaların başarı yüzdesi de ona göre oldukça yüksek olur. Hastalarımız her konuda merkezimiz ile iletişime geçerek ayrıntılı bilgi edinebilirler.

Burun Dolguları ile Hangi Sonuçlar Elde Edilemez?

Burun estetiği uygulamaları ile yeni bir burun görünümüne sahip olmak mümkün olur. Burun dolgusu uygulamaları bazı durumlarda istenilen etkileri yaratmaz. Burun görünümünde eğiklik olan veya kemik görünümü bulunan hastaların diğer burun operasyonları ile öncelikle burun yapılarını düzleştirmeleri gerekmektedir.

Burun Dolgusu Fiyatları 2021

Dolgu uygulamaları hakkında tam olarak bilgi alabilmek için uygulamanın gerçekleştirileceği merkez ile iletişime geçmek gerekmektedir. Hastalarımız operasyona dair merak ettikleri her konu hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirler.

Burun dolgusu fiyatları konusunda temel iki kriter vardır. Bunlardan birisi uygulamanın yapılacağı merkez, diğeri de uygulama esnasında kullanılacak olan dolgu malzemesidir. İki kriter netleştikten sonra uygulama hakkında da daha net bilgilerin elde edilmesi mümkün olur.

Burun dolgusu fiyatları 2021 ve burun dolgusu uygulamaları hakkında net bilgi edinmek isteyen hastalarımız çağrı merkezimiz ile direkt olarak iletişime geçebilirler.