Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Erkek ya da bayanlar için güzellik ve sağlık açısından yapılan cilt bakımının profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Cilt tipine göre ve cilt için kullanılan malzemelere göre değişik yöntemler ile yapılan cilt bakımı ile istenen sonuç en iyi şekilde elde edilmektedir. Farklı yöntemlerden oluşan cilt bakımları, cildin temizlenmesinden başlamaktadır. Tonikleme, peeling, buhara tutma, maske uygulama, göz çevresi ve yüz serumu uygulaması ile yoğun nemlendirme gibi uygulamalar cilt bakımında sırası ile uygulanmaktadır. 30 ya da 35 yaş üstünde bulunanlar için anti- aging tedavisi şeklinde cilt bakımı uygulanmaktadır. Bu bakım iğnesiz btks ve derin çizgileri aşma şeklinde bulunmaktadır.

Cildin esnekliğini korumak ve daha da artırmak adına ise kolajen bakım yapılmaktadır. Kişilere yapılan cilt analizi sonrasında bu tarz bir çalışma için karar verilmektedir. Fakat standartta bu tarz bir uygulama ile cilt bakımı yapılmamaktadır, ihtiyaca göre cilt bakımı uygulanmalıdır. Altın bakımı ise 2 ayar altın kullanılarak cilt için yapılan bakımdır. Bu altın ile cilde uygulanan yöntem sonrasında ciltte bulunan lekeler yok olmakta ve ciltte yoğun bir nemlendirme oluşmaktadır. Akne tedavisi de cilt bakım yöntemleri arasında yer almaktadır. kişinin cilt tipi yanında akne tedavisi için akne tipi de incelenmelidir. Leke tedavisi ise sonradan oluşan cilt lekelerini ortadan kaldırmak için uygulanan cilt bakım yöntemleri arasında yer almaktadır.

Kimyasal peeling ise özellikle bayanlar tarafından oldukça sık tercih edilen cilt bakım yöntemleri arasında yer almaktadır. Meyve asitleri ile yapılan cilt soyma yöntemine kimyasal peeling adı verilmektedir. Bu işlem ciltte yer alan lekelerin yok olmasını sağlarken aynı zamanda cildin derinlemesine temizlenmesine de yardımcı olan bir yöntem olmaktadır.