Dolgu Eritme

dolgu eritme

Dolgu Eritme Nedir?

Hyalüronik asit kullanılarak gerçekleştirilen dolgu uygulamalarında değişiklik gerektiği durumlarda dolgu eritme uygulamaları yapılır.  Özel hyalüronidaz madde içeriğine sahip bileşenler kullanılarak daha önce hyalüronik asit kullanılan bölgelerdeki fazla dokunun eritilmesi sağlanır.

Birçok farklı amaç için tercih edilebilen dolgu eritme uygulamaları ile başarılı sonuçlar almak ve memnun olunmayan operasyonları tekrar sildirmek mümkün olur. Birçok durumda dolgu işlemleri uygulamaları mevcut görünümünden memnun olmayan kişilerin tercih ettiği bir operasyondur.

Hyalüronidaz enzimi ile daha önce uygulanan dolgu işlemlerinin hemen hepsini yok etmek mümkün olur.  Bu bileşenin dolgulu bölgeye temas ettirilmesi halinde bu alandaki dolgu parçacıkları eriyerek bölgeden yok olur.

Hyalüronidaz Nedir?

Bir tür enzim olan hyalüronidaz, içerdiği özel bileşenler sayesinde hyalüronik asidi parçalayarak yok etmeyi sağlar.  Kısım kısım ya da komple olarak hyalüronik asidin parçalanması sağlanabilir.

Yok etme aşamasında bu enzimler dolgu malzemelerini içlerine sindirir ve böylece vücuda zarar vermeden bu maddelerin dışarıya atılması mümkün olur.

Dolgu Eritme Uygulaması Hangi Durumlarda Yapılır?

Estetik uygulamaları günümüzde oldukça fazla tercih edilen uygulamalardır. Vücudun birçok noktasında gerçekleştirilen dolgu uygulamaları ile bu bölgelerde daha canlı ve genç bir görünüm elde edilir. Estetik ve dolgu uygulamaları sırasında bazı durumlarda istenilen sonuçlar alınamaz ve ilave bir işleme gerek duyulur.

Dolgunun fazla kaçması veya sonuçların hastanın istemediği şekillerde olması gibi nedenlerden ötürü istenen memnuniyet sağlanamaz ve dolgunun tekrar bölgeden atılması ihtiyacı doğar.

Bu durumlarda halinden memnun olmayan hastalar dolgu eritme uygulamalarını tercih ederek dolgulu bölgenin tekrar eski haline geri dönmesini sağlayabilir.

Özel DRM Polikliniğimizde gerçekleştirdiğimiz başarılı operasyonlar neticesinde hastalarımızın tekrar eski görünümlerine dönmeleri sağlanır.Yaptırdığı dolgudan memnun olmayan hastalarımız merkezimiz ile iletişime geçerek her konuda daha detaylı bilgi sahibi olabilirler.

Bazı durumlarda hastalar uygulanan dolgu tedavilerinin ardından meydana gelen morluk ve şişlikten çok rahatsız olabilir. Bu durumda da yine dolgu eritme uygulamaları tercih edilebilir.

Dolgu uygulamaları sonrasında uygulamadan memnun kalınmadığı durumlarda, uygulama esnasında dolgunun damarlara verilerek kan akışını engellediği durumlarda ve meydana gelebilecek enfeksiyon durumlarında da yine bu uygulamalarının tercih edilmesi söz konusu olur.

Dolgu Eritme Uygulaması Güvenli Midir?

Eğer dolgu işlemleri profesyonel koşullarda ve uzmanlar eşliğinde gerçekleştirilirse bu durumda bu maddenin ve uygulamanın herhangi bir zararından söz edilemez. Ancak eğer gerekli özen gösterilmeden merdiven altı diye tabir edilen alanlar tercih edilirse bu durumda sonuçlar tatmin edici olmaz.

Hyalüronidaz olarak bilinen madde içeriğinde yüksek oranda asit içeren bir maddedir ve eğer kullanıma uygun koşullarda kullanılmazsa uygulama yapılan bölgelerde istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Hastalarımız sonuçlarından memnun olmak ve olası problemler ile karşılaşmamak için merkezimizi le iletişime geçerek özenli hizmetlerimizi tercih edebilir.

Dolgu Eritme Nerelerde Kullanılır?

Dolgu eritme uygulamaları vücut genelinde uygulanan birçok dolgu malzemenin eritilmesinde kullanılabilir. Ancak büyük oranda dolgu uygulamaları dudak bölgesinde tercih edildiği için dolgu ilermleri da yüksek oranda dudak bölgesinde tercih edilen bir uygulamadır.

Dudak boyutlarını büyütme ve dudakları belirginleştirme için uygulanan dudak dolgusu uygulamalarında istenilen sonuçları alamayan birçok hasta dolgu eritme uygulamalarını tercih ederek tekrar eski görünümlerine kavuşur.

Dolgu Eritme Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Bu uygulamalar uygulanacak olan bölgeye göre farklı sürelerde gerçekleştirileni işlemlerdir. Dolgunun yapıldığı alanın büyüklüğü ve dolgunun ne oranda yapıldığı gibi kriterler dolgu eritme uygulamalarının da süresini belirler.

Genelde bu uygulamalar dakikalar içerisinde son bulmaktadır. Hastalarımız Özel DRM Polikliniğimiz ile iletişime geçerek hem uygulama süreçleri hem de diğer merak edilen konular hakkında d aha detaylı bilgi sahibi olabilirler.

Uygulama Sonrasında Herhangi Bir Yan Etki Söz Konusu Mu?

Hyalüronidaz madde kullanılarak gerçekleştirilen dolgu eritme uygulamalarında normal koşullarda profesyonel uygulamalar gerçekleştirilir ise herhangi bir yan etkiden bahsetmek mümkün olmaz. Ancak her uygulamada olduğu gibi bu uygulamada da bazı riskler söz konusu olabilir.

Bu nedenle herhangi bir pişmanlık duymamak ve uygulamadan tam olarak başarılı sonuç elde etmek için uygulamanın profesyonel koşullarda ve uzmanlar eşliğinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Sonuçların Etkisi Ne Kadar Sürer?

Dolgu uygulamaları kalıcı uygulamalar değildir. Birçok estetik uygulamalarında olduğu gibi dolgu uygulamalarında da kalıcı sonuçların sağlanması beklenemez. Çünkü dolgu için kullanılan malzeme zamanla dolgunluk oranını kaybeder ve normal halini almaya başlar.

Bu nedenle dolgu uygulamalarının tekrarlanması gerekir. Dolgu eritme uygulamaları uygulamanın hemen ardından etkisini gösteren uygulamalardır. Hastalarımız merkezde dolgu eritme uygulamalarının ardından eski görünümlerine kavuşmuş şekilde merkezimizden ayrılabilirler.

Dolgu Eritme Uygulama Fiyatı 2021

Hyalüronidaz madde kullanılarak uygulanan dolgu eritme uygulamaları güvenle vücudun birçok bölgede tercih edilebilir. Hyalüronik asit madde sadece hyalüronidaz bileşenler ile eritilebilmektedir.

Dolgu aşamasında kullanılan malzemenin içeriği öğrenildikten sonra uygun madde bileşenleri elde edilerek bu bölgelerde gerekli dolgu eritme uygulamaları gerçekleştirilir.

Birçok durumda yaptırdığı dolgudan memnun olmayanların tercihi olan dolgu eritme uygulamalarını yaptıracak olan hastaların bir diğer seçenek olarak bu dolgunun etkisini yitirmesini beklemeleri de tavsiye edilmektedir.

Çok aşırı şikâyet olmadığı müddetçe dolgu zaman geçtikçe etkisini yitirerek normal haline geri dönebileceği için hastalar bu süreci bekleyerek de geçirebilirler.

Ancak çok dayanılmaz bir duruma gelindiyse bu durumda hastaların dolguyu eritme uygulamalarını tercih etmeleri daha doğru olur. Hastalarımız dolgu eritme fiyatı 2021 ve birçok farklı konu hakkında detaylı bilgi edinmek için estetik merkezimiz ile iletişime geçebilirler.