Dudak Dolgusu

dudak dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu, daha dolgun ve hacimli dudaklara sahip olabilmek adına uygulamasıyla birlikte daha öz güvenli olunmasına yardımcı olunur. Gerçekleştirilen uygulamanın kişiye zararı yoktur. Herhangi bir yan etkisine henüz için rastlanmamıştır. Kadınların sıklıkla tercih ettiği dolgu uygulamalarındandır.

Başarılı ve istenilen sonucun alınabilmesi için uzman hekim tarafından yardım alınması uygun görülür. Dolgu uygulamalarında kullanılan hyalüronik asit ile birlikte daha dolgun dudağa sahip olunur.

Yapılan bu uygulama sayesinde kadınların kendine olan öz güveninin yeniden kazanılmasını sağlayacaktır. Dudak dolgusu dudakların büyütülmesiyle birlikte daha estetik görünüm elde edilir.

Dudak Dolgusu Ne İşe Yarar?

Dudakların hacim kazanabilmesi ve yüz ifadesinin daha genç görünebilmesi için yapılan estetik uygulamalarıdır. Yaşın ilerlemesiyle birlikte yüz ifadesinin daha mutsuz ve üzgün görünmesinden kaynaklı olarak dolgu uygulaması yapılır.

Hyalüronik asit dolgusu sayesinde daha nemli ve hacimli dudaklara sahip olunur. Gülüşün güzelleşmesiyle birlikte, dikkatleri üzerine çekme oranı oldukça yüksektir. Daha güzel ve biçimli dudaklara sahip olunduğu için pozitif etkiler yaratması daha fazladır.

Hangi Dudak Dolgusu Daha İyi?

Günümüz şartlarında tercih edilen dolgu uygulamalarının pek çok markası vardır. Dermal dolgu uygulamalarının yüz bölgesi için pek çok faydası ve avantajları vardır. Vücuttaki inatçı kıvrımların düzeltilebilmesi için mutlaka FDA onaylı olması için dikkat etmek gerekir. Kurumsal markaya ait olan dolgu malzemesini tercih eden sağlık merkezlerinin tercih edilmesi uygun görülür.

Dudak Dolgusu Çeşitleri

Dudaklara şekil verebilmek adına başvurulan dolgu uygulamalarının etkisi, dolgu çeşidine göre değişim gösterir. Dolgu uygulamalarının çeşitleri, yüz anatomisine uygun olacak şekilde planlanması uygun görülür. Çeşitleri; Venüs tipi, Afrodit tipi, Hera tipi olacak şekilde ele alınabilir.

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanmaz?

Dolgu maddelerinin kullanılması durumunda vücuda veya kişiye zarar verme durumu yoktur. Fakat burada oluşabilecek hafif düzeyde yan etkiler görülebilir. Dudak dolgusu uygulamasının yapılmadığı kişiler genelde hamile ve emzirme döneminde olan kadınlara yapılması uygun görülmez. Bununla birlikte pıhtılaşma bozukluğu olduğundan, Behçet hastalığı ve dolguya aşırı duyarlı olan kişilere yapılması önerilmez.

 Dudak Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Gerçekleştirilen dudak dolgusu uygulamasının birden fazla avantaja sahip olmasıyla birlikte kadın ve erkeklerin tercih ettiği uygulamaların arasında yer alır. Kalıcı sonuçların alınabilmesi için gerçekleştirilir. Kalıcılık süresi 15-18 ay arasında değişim gösterebilir. Oluşabilecek yan etkiler oldukça nadirdir. Dudaklara enjekte edilen dolgunun daha etkili olabilmesi için kontrollü işlem yapılması uygun görülür.

Dudak Dolgusu Öncesi

Gerçekleştirilen dudak dolgusu uygulamasının işlem öncesine dikkat etmekte fayda vardır. Kişiye zarar veren alkol, sigara ve kafein tarzı gıdaların tüketilmesi uygun görülmez. İşleme başlamadan iki hafta öncesinde bu gıdalara ara vermek gerekir. İşlemin yapılacağı gün mutlaka dudak ve çevresinde makyaj gibi kalıntıların olmaması gerekir.

Dudak Dolgusu Sonrası Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?

Dolgu uygulaması gerçekleştirildikten sonra dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. İşlem öncesinde ara verilen gıdaların işlem sonrasında da dikkate alınması uygun görülür. Böylelikle daha sağlıklı ve etkili sonuçların alınması sağlanır. Oluşabilecek şişlik ve morluklar, dolgu malzemesinden değildir. İşlemde kullanılan ince uçlu iğnelerden kaynaklı olarak hassasiyet oluşmuş olabilir.

Dudak Dolgusu Sık Sorulan Sorular

Dolgu uygulaması yapılırken ağrı oluşur mu?

Dolgu uygulamaları gerçekleştirilirken lokal anestezi uygulamasından yardım alınır.

Dolgu miktarı neye göre belirlenir?

Dolgu miktarı genelde dudaklardaki hasara göre belirlenir.

Kalıcılık süresi ne kadar sürüyor?

Kalıcılık süresi kişiden kişiye değişim gösterir. Kalıcılık süresi 15-18 ay arasında değişkenlik gösterebilir.

Fiyat bilgisi neye göre belirlenir?

Fiyatlandırma bilgisi önceden belirlenir. Böylelikle kullanılan dolgu miktarı kadar fiyatlandırma gerçekleştirilir.

Dudak Dolgusu Sonrası Ödem Nasıl Geçer?

Dudaklarda meydana gelen ödem problemi, dolgu maddesinden kaynaklı değildir. Burada kullanılan ince uçlu iğneler kişide ödem oluşumu meydana gelir. Oluşan ödemin ortadan kaldırılması için buz kompleksi yapılabilir. Oluşan şişliğin azalmasına da yardımcı olur.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Dolgu uygulaması kalıcı değildir fakat uzun süreli olacak şekilde yapılabilir uygulamadır. Uygulamanın kalıcılığını koruyabilmek adına yapılan işlemin doğru olduğundan emin olmak gerekir. Kullanılan dolgunun markasına göre değişim görülür. Uzman hekimin işlem öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususların göz önünde bulundurulması gerekir. Böylelikle kalıcılık süresinin artmasına yardımcı olacaktır.

Dudak Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Yapılan dolgunun etkisini uzun vadeli, görebilmek için mutlaka kişinin dikkat etmesi gereken önemli hususların olduğunu unutmamak gerekir. Böylelikle gerçekleştirilen dolgu uygulamasının kalıcılığını arttırarak daha etkili sonuçların alındığına şahit olunur. Kullanılan hyalüronik asit sayesinde dolgu uygulamasının etkisini yaklaşık olarak 15-18 ay arasında görebilme şansına sahip olunur.

Dudak Dolgusu Ne İşe Yarar?

Dudak ve çevresinde meydana gelen sarkıkların ortadan kalkması için yapılan estetik uygulamasıdır. Yaşlanma sorununu ortadan kaldırır ve daha genç görünüme sahip olması sağlanır. Dudaklar nemlenir ve daha dolgun görünür. Ağız çevresinde meydana gelen hacim kaybı ortadan kalkar. Dudak yapısından rahatsız olan birçok kişi için yapılabilen dudak dolgusu uygulamasıdır.

Dudak Dolgu Maddeleri Nelerden Oluşur?

Dolgu uygulamasında sıklıkla kullanılan maddenin adı hyalüronik asittir. Hyalüronik asit sayesinde dudaklara kısa süre içinde şekil verilir. İşlem yapıldıktan sonra işlemden memnun kalmayanlar için dolgu eritilebilir. Kısa süre içinde dudaklar eski yapısına geri döner. Bu yüzden güvenilir uygulama olarak bilinir.

Dudak Dolgusu Tedavisi Güvenli Mi?

Dolgu uygulamasında kullanılan etkin maddenin hyalüronik asit olmasından dolayı herhangi bir zararı olmadığını söylemek mümkündür. Oldukça güvenilir ve kişiye zarar vermeyen uygulama arasında yerini alır. İşlem öncesinde uygulamaya uygun olup olmadığını tespit edebilmek için muayene yapılması gerekir.

Dudak Dolgusu Acı Verir Mi?

Gerçekleştirilen dudak dolgusu uygulamasının kişiye acı verdiği söylenemez. Burada işlem öncesinde yapılan lokal anestezi ile birlikte ağrı oluşumunun önüne geçilir. İşlem öncesinde yapılan anestezinin yarım saat önce uygulanması gerekir. Bu sayede daha sağlıklı ve acısız işlem yapılmış olacaktır.

 Dudak Dolgusunun Yan Etkileri Nelerdir?

İşlem öncesinde yapılan lokal anestezi uygulaması ile birlikte dudaklarda uyuşma meydana gelir. Bu uyuşma, his kaybının oluşumuna neden olurken kişiye rahatsızlık vermeyecek kadar hafif düzeyde olduğu söylenebilir. İğle ile yapılan işlem olduğundan dolayı morarma ve ödem gibi hafif yan etkiler görülebilir. Haricinde görülebilecek yan etkiler yok denecek kadar azdır.

Dudak Dolgusu Ne Zaman Oturur?

Dolgu uygulaması sonrasında yapılan dolgunun gözle görülebilir olduğunu görebilmek mümkündür. İşlem tamamlandıktan sonra dolgu gözle görülür. Fakat iğneli işlem yapıldığı için nadirde olsa şişlik durumu olabilir. Şişlik birkaç gün içinde iner ve yapılan dolgu uygulaması kendini belli etmiş olur.

Dudak Dolgusu Nasıl Eritilir?

Dolgu uygulaması yapıldıktan sonra kişinin uygulamadan memnun kalmaması durumunda işlem geri alınabilir. Dolgunun eritilebilir olması için enjeksiyon yardımıyla eritilmiş olur. Bununla birlikte dolgunun olduğu bölgeye yapılan masaj uygulaması ile birlikte eritilmesi mümkündür.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2023

Fiyatlandırma bilgisi belirlenirken genelde işlemin yapıldığı sağlık merkezi ve uzman hekimin tecrübesine göre ele alınır. Burada kullanılan dolgu maddesinin miktarı kişiden kişiye değişim gösterir.

Bundan kaynaklı olarak dolgu maddesinin miktarı fiyat değişiminin oluşumuna neden olur. Fiyat bilgisi alabilmek adına sağlık merkezi ziyaret edilebilir.

Yapılan muayene sonrasında kullanılacak dolgunun miktarı ve fiyatı hakkında güncel bilgi alınabilir. Dudak dolgusu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.