Elmacık Kemiği Dolgusu

elmacık kemiği dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu, yüz bölgesinde daha şekilli ve biçimli bir görünüme sahip olmayı mümkün kılan bu uygulama ile birçok kişi hayal ettiği yüz hatlarına sahip olabilir. Çene hattını daha görünür hale getiren bu uygulamalar ile yanak bölgeleri de daha ön plana çıkar.

Hollywood yüz tipi olarak ülkemizde de sıkça tercih edilen bu uygulamalar üçgen bir yüz biçimini hedef alır ve uygulamalar bu doğrultuda gerçekleştirilir. Özel DRM Polikliniğimizde başarı ile gerçekleştirilen elmacık kemiği dolgusu uygulamaları sonucunda hastalarımız istedikleri yeni görünüme sahip olabilirler.

Elmacık Kemiği Neresidir?

Yüzde yanak bölgesinin üst kısmı, gözün hemen al bölgesi elmacı kemiğinin geçtiği bölgedir. Yanakların da daha dolgun bir hale gelmesini sağlayan elmacı kemiği operasyonları ile yüz bölgesi daha dikkat çekici bir güzelliğe sahip olabilir.

Yaşın ilerlemesi ile birlikte elmacık kemikleri de sahip olduğu etkileyici görünümü kaybedebilir. Birçok farklı etkene maruz kalarak sönen bu etkiyi elmacık kemiği dolgusu uygulamaları ile tekrar kazandırmak da mümkün olur.

Bazı insanlarda elmacık kemiği ilk başlarda varken sonradan söner, bazı insanlarda ise hiç bu kemikler belirgin halde yer almaz. Her iki durumda da tercih edilecek operasyonlar ile son derece dikkat çeken kemik yapılarına sahip olmak mümkün olur.

Herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeyen bu operasyonlar ile hastalarımız kısa süre içerisinde istedikleri sonuçlara ulaşabilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ne Sağlar? Ne İşe Yarar?

Elmacık kemik dolgusu yaptırarak yüz bölgesinde daha çekici yüz hatlarına sahip olmak mümkündür. Günümüzde ülkemizin yanı sıra tüm dünya genelinde bu uygulamalar oldukça yoğun tercih edilir.

Ünlülerin de tercihi olan elmacık kemiği dolgusu uygulamaları artık tüm kesimden insanların tercih ettiği bir operasyondur. Güven veren uygulamalar herhangi bir soruna neden olmaması nedeni ile de sıkça tercih edilir.

17 tricks about starting bodybuilding you wish you knew befor on management education & development issues magnum test r 200mg ml 2 ° rmat bodybuilding room, bruz (35170).

Elmacık Kemiği Dolgusu Neden Yapılır?

Elmacık kemiği bölgesine uygulanan dolgu uygulamaları son dönemlerde tercih edilen en trend estetik uygulamaları arasında yer alır. Elmacık kemiğini ön plana çıkarmak önemli bir güzellik anlayışıdır.

Yüz bölgesinin daha dinamik ve daha genç bir görünüme sahip olması mümkün olur.  Elmacık kemiklerinin sönük durduğu durumlarda yüz bölgesi de daha donuk ve üzgün bir görünüme neden olur.

Bu nedenle özellikle bayanların son yıllarda oldukça üzerinde durduğu ve önemsediği bir uygulamadır.  Özel DRM Polikliniğimizde gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde son derece güzel ve biçimli bir yüz hattına sahip olmak da mümkün olur.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiği üzerine doğrudan uygulanan enjeksiyon uygulamaları ile kısa süre içerisinde dolgu işlemlerinin tamamlanması mümkün olur. Uygulama esnasında yüz bölgesine uygulanan krem sayesinde iğne izinin ağrısı da en düşük seviyeye getirilir ve böylece işlem sorunsuz olarak kısa süre içerisinde tamamlanır.

Elmacık Kemiği Dolgusunda Kullanılan Dolgu Maddesi Nedir?

Elmacık kemiğine yapılan dolgu uygulamalarında kullanılan malzemeler herhangi bir zararlı içeriğe sahip değildir. Temelde 3 farklı maddenin birleşiminden elde edilen bu dolgu malzemesi ile son derece kullanışlı ve gösterişli yanaklara sahip olmak mümkün olur. Dolgu için kullanılan malzemelerin içeriği;

  • Hastaların vücutlarında bulunan ve vücutta nem maddesi olarak yer bulan hyalüronik asit,
  • Hastaların kendi karın bölgelerinden ve basen bölgelerinden alınacak olan yağlar,
  • Hastalardan alınan bu yağ parçalarının bir kısmının Sağlık bakanlığı laboratuvarına gönderilerek oradan yeni oluşturulan kök hücrelerin çoğaltılması ile elde edilen yeni madde olarak tanımlanabilir.

Bu üç madde uygun ortamlarda birbiri ile karıştırılarak elmacık kemiği dolgusu enjekte esnasında kullanılacak olan dolgu malzemesinin elde edilmesi sağlanır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Estetik operasyonlarda kullanılan dolgu malzemelerinin her birinin belirli bir ömrü vardır. Bu anlamda her estetik uygulamada belirli bir zaman sonra ekstra müdahaleye ihtiyaç duyulur. Elmacık kemiği dolgusu uygulamalarında da ortalama 1 yıl sonunda uygulanan işlemlerin tekrarlanması ihtiyacı doğabilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Zararlı Mıdır?

Herhangi bir kesi izi bırakmayan elmacık kemiği dolgusu uygulamaları son derece basit bir uygulamadır ve herhangi bir zararı bulunmaz. Kullanılan malzemeler tamamen cilde dosttur. Bu nedenle uzun vadede sorunsuz olarak kullanılabilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu İşlemi Ağrılı Mıdır?

Elmacık bölgesinde yapılan dolgulardan önce bölgeye anestezi etkili kremler uygulandığından hasta bu süreçte herhangi bir ağrı duymaz. Sonrasında duyulan ağrıda oldukça minimaldir ve ağrı kesici ilaçlar ile bu süreç son derece rahat bir şekilde atlatılabilir.

Elmacık Kemiğine Yapılan Dolgu Kaç Ay Kalıcı Olur?

Uygulanan yöntemler bu uygulamanın kalıcılık süresini doğrudan etkiler. Eğer yağ enjeksiyonu yapılırsa uygulama 2-3 sene kadar geçerli olur. Hyalüronik aşıt kullanılarak yapılan uygulamalar 6 ay ila 1 sene arasında kalıcılığını korur. Kök hücre uygulamalarında ise kalıcılık 5 senedir.

Elmacık Kemiğine Ne Kadar Dolgu Uygulanacağına Nasıl Karar Verilmelidir?

Uzmanlar eşliğinde yapılacak olan uygulamalarda en doğru kararı uzman ile hasta ortak karar ile alabilir. Olması gereken standartlar bulunduğu gibi hastanın talebine göre daha farklı miktarlarda enjeksiyon yapılması da mümkündür.

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları 2023

Elmacık kemiği dolgusu uygulamaları DRM Polikliniğimizde ve daha birçok estetik merkezinde uygulanan bir operasyondur. Uygulama aşamaları ve hastanın cilt dokusu incelendikten sonra daha net fiyat bilgisine ulaşmak mümkün olur.

Hastalarımız merkezimizde yapılacak ön muayenenin ardından işlem aralığına ve kullanılan malzeme özelliklerine göre daha net fiyat bilgisine sahip olabilirler.

Hastalarımız merkezimiz ile iletişime geçerek hem elmacık kemiği uygulamaları hem de elmacık kemiği dolgusu fiyatları 2023 hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilir.