Gençlik Aşısı

gençlik aşısı

Gençlik Aşısı Nedir?

Konu yaşlanmak olduğunda özellikle kadınlar bu konudan oldukça büyük endişe duyarlar ve gençlik aşısı gibi birçok uygulamayı tercih ederler.

Yaşlanmak aynı zamanda vücutta birtakım değişikliklerin olması demektir ve bakımlı olmayı seven kadınlar için bu durum büyük bir problem oluşturur. Yaşlanma belirtilerini en aza indirmek ve minimum düzeyde kırışık cilde sahip olmak için birçok etkili estetik yöntemi bulunur.

Estetik merkezlerinde gerçekleştirilen bu işlemler ile belirli bir süre kapsamında daha genç ve güzel bir cilde sahip olmak da mümkün olur. Estetik uygulamalarında en sık tercih edilen gençlik aşısı uygulamaları ile olduğundan daha genç görünmek böylece mümkün olur.

Deri ve cilt uzmanı ekibimiz ile hizmetlerimizi sürdürdüğümüz Özel DRM Polikliniğimiz ile görülen hastalarımız bu konuda hem daha detaylı bilgi sahibi olabilir hem de memnun kalacakları hizmetleri satın alabilirler.

Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

Uygulanacak olan gençlik aşısı bölgesine uygulama öncesinde anestezik etkiye sahip olan merhem ve losyonlar uygulanır. Bölgenin uyuşmasının ardından bölgede temizleme yapılır ve doktorun hastamıza uygun gördüğü ilaçlar bu bölgeye ince uçlu iğneler ile enjekte edilir.

Uygulama toplamda yarım saat kadar sürmektedir. Merkezimizde gerçekleştirilen gençlik aşısı uygulamaları doktorumuzun tavsiyelerine göre 2 ya da 3 seans aralığında gerçekleşir.

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanabilir?

Henüz genç yaşlarda ihtiyaç duyulmayan bu uygulamalar kişilerde 20 yaş ve üzeri dönemlerde daha çok tercih edilmektedir. Yaşın ilerlemesi ile yaşlanan bölgelerde hastalar bu uygulamaları tercih edebilir.

Ciltte bulunan hyalüronik asit yaşın ilerlemesi ile giderek azalır ve belirli bir yaştan sonra artık vücutta bulunmaz. Hyalüronik asidin giderek azalmasına bağlı olarak 35 yaş ve üzerinde cilt problemleri daha sık şekilde görülmeye başlar. Bu nedenle bu yaşın üzerinde kişilerde bu uygulamalara olan talep artar.

Gençlik Aşısı Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Gençlik aşısı uygulamaları uygulamanın hemen ardından etkisini göstermektedir. Merkezimizde uygulama yaptıran hastalarımız merkezden yeni görünümleri ile ayrılabilirler.

Gençlik Aşısının Faydaları

Yapılan aşı uygulamaları kişilerde kaybedilen özgüven ve kendini sevme duygusunu güçlendirmede etkilidir. Bakımlı bireyler bu uygulama ile daha genç ve dinamik bir görünüme sahip olabilir. Olumsuz etkisi bulunmayan bu uygulamaların ardından kişiler uygulamanın etkisi geçinceye kadar sağlıklı bir görünüme sahip olabilirler.

Gençlik Aşısı Cilde Nasıl Etki Etmektedir?

Cilde dost özel içerikli maddelerden hazırlanan aşılar cilde uygulandıktan kısa süre bir sonra gözle fark edilebilir. Cilt altına uygulanan enjeksiyon işleminin ardından madde cilt altında doku ile kısa sürede uyum sağlar ve olumlu etki yaratır. Kırışık olan ve dokunun hasar gördüğü bölgelerde yapılan uygulamalar neticesinde cilt üzerinde bulunan her türlü hasarlı görünümün yok olması sağlanır.

Gençlik Aşısı Hangi Cilt Problemlerinde Tercih Edilir?

Gençlik aşısı uygulamaları cilt dokusunda nemini kaybeden her bireye uygulanabilir. Ciltte bulunan hyalüronik asit seviyesinin düştüğü durumlarda cilt yüzeyinde büzülme veya canlı görünümün kaybedildiği durumlarda hastalarımız Özel DRM Polikliniğimize gelerek etkili gençlik aşısı uygulamalarımızı tercih edebilirler.

Gençlik Aşısının Dolgudan Farkı Nedir?

Gençlik aşısında dolgu uygulamalarında kullanılan ömrü uzatıcı çapraz bağların kullanılmıyor olmasıdır.  Aşıda kullanılan malzemeler saf haldedir ve bu sayede dermiş bölgede yayılım gösterir.  Su tutucu özelliğe sahip olması sayesinde cildi daha canlı ve parlak gösterir.

Gençlik Aşısının Yan Etkileri Var Mıdır?

Uygulama yapılan bölgelerde bazı durumlarda kızarıklık görülebilir. Son derece normal olan bu durum kısa süre içerisinde geçmektedir. Kızarıklık ile bölgede morarmaların oluşması da normal olarak karşılanabilir.  Bazı hastalarda alerjik reaksiyonlar görülse de bu durum oldukça nadirdir.

H100 Aşısı Boyun Nasıl Uygulanır?

Cilt, vücutta ilk olarak göze çarpan bir detaydır ve ciltte oluşan her türlü deformasyon hemen fark edilir. Makyaj yapan kadınlar yüz bölgelerinde her türlü güzelliği sağlarken boyun bölgelerine herhangi bir uygulama yapamazlar. Buna bağlı olarak boyun derisinin de ince olmasından dolayı en ufak bir deformasyon hemen göze çarpar. Bu nedenle boyun bölgesinde gençlik aşısı daha sık bir şekilde tercih edilmektedir. Enjeksiyon iğneleri ile uygulanan işlemler derinin altına nüfuz ederek bölgedeki deforme görünüm kısa sürede yok olur.

H100 Aşısı Yüz Cilde Etkisi Nasıldır?

Gençlik aşısı uygulamaları cildin daha canlı ve parlak görünmesini sağlar. Hyalüronik asitlerin etkisini yitirmesi ile tercih edilen bu uygulamalar sonucunda cilt olduğundan daha parlak bir görünüm alır. Ciltteki nem ve kolajen seviyesi dengelenir. Cildin ihtiyacı olan su bu uygulamalar ile cilde tekrar geri kazandırılır.

H100 Aşısı Dekolte Uygulanır Mı?

Cildin yanı sıra gençlik aşısı uygulamaları dekolte bölgesinde de sıklıkla tercih edilir. Şık kıyafet giyildiğinde ön plana çıkan dekolte bölgesinde bu uygulamalar ile daha çekici ve canlı bir görünüm sağlamak mümkün olur.

H100 Aşısı El Üstü Faydaları Nelerdir?

Cilt yüzeyinde nem dengesinin en fazla kaybolduğu yerler göz kapakları ve el üstleridir. Nem dengesinin değişmesi ile oluşan pürüzlü görünüm aşı uygulamaları ile giderilebilir. Hastalarımız merkezimiz ile iletişime geçerek gençlik aşısı uygulama bölgeleri ve faydaları gibi her konuda bilgi sahibi olabilirler.

Gençlik Aşısı Fiyatları 2021

Yapılacak olan gençlik aşısı uygulamaları her merkezde farklı fiyatlar ile müşterilere sunulmaktadır. Hastalar bu uygulamayı yaptırmaya karar verdikten sonra merkez ile iletişime geçerek daha net bilgi sahibi olabilirler.

Merkezimizde uygulanan aşılar öncesinde hastalarımız incelemeye alınır ve uygulama yapılacak bölgeye analiz yapılır. Ardından kullanılacak malzeme raporları hazırlandıktan sonra hastalarımız daha detaylı fiyat bilgisine sahip olabilirler. Gençlik aşısı fiyatları 2021 hakkında bilgi için hemen bizi arayın.