Göz Altı Dolgusu

blank

Göz Altı Dolgusu

Estetik görüntüde gözler yüzün en önemli parçalarıdır. Özellikle parlak görünümlü gözler ve gözaltları kişiye estetik bir görüntü yanında genç bir görünüm de kazandırmaktadır. Bu bakımdan gözaltı dolgusu en fazla tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Göz altı morlukları ve şişlikleri giderilmesi için bu yöntem en iyi şekilde sonuç vermektedir. 30’lu yaşlardan itibaren her 2 kadından birisi gözaltı halkaları konusunda endişelenmektedir. Her ne kadar bu konu ile ilgili erkekler daha az endişelense de erkekler de bu konuda dertlenmektedir. Bu bakımdan gözaltı dolgusu sadece bayanlar için değil erkekler için de kurtarıcı niteliğinde bir uygulamadır.

Gözaltında oluşan ıkıntıların pek çok nedeni bulunmaktadır. Uyku düzensizlikleri, yatış pozisyonları, ya da alkol ve alerjik reaksiyonlar bu durumun tetikleyicisi olmaktadır. göz çevresinde rahatça hareket edebilen septum zamanla yaşlanmanın verdiği etki ile daha içe çökmektedir. Bu durum da göz çevresinin estetik görünümünü kaybetmesinin yanında göz çevresi için yaşlılık gözlemlerini de ön plana çıkarmaktadır. Elbette pek çok kişiyi Gözaltı dolgusu sıkıntılı görünümden son derece sağlıklı bir şekilde kurtarmaktadır. Gözaltında oluşan boşluklar milimetrik dahi olsalar gölgelerden dolayı bu boşluklar derin bir şekilde algılanmaktadır. Bu görüntü ise bir müddet sonra estetik görüntüyü kaybederek halkalı ve yaşlı bir gözaltı görünümüne neden olmaktadır.

Gözaltı dolgusu gözaltına verilen ışık olarak bilinse de aslında göz altına özel bir maddenin enjekte edilmesidir. Bu yöntem ile gözaltı da yer alan torbalar ya da halkalar başarı ile tedavi edilmektedir. Gözaltı dolgusu sayesinde protein, vitamin ve antioksidanlar ile gözaltında oluşan morluklarda kayda değer bir azalma meydana gelmektedir. Işık dolgusu olarak da bilinen bu dolgu ile geç ve sağlıklı görünüm elde edilmektedir.