Göz Altı Işık Dolgusu

göz altı ışık dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ışık dolgusu uygulamalarında uygulanan teknikler diğer dolgu teknikleri ile kıyaslandığında farklılık gösterir.

Dış görünümüne dikkat eden bayanların en ciddi problemlerinden bir tanesi göz altlarında meydana gelen morluklar ile halkalı görünümdür ve ışık dolgusu uygulamaları ile bu problemler giderilebilir.

Yaşın ilerlemesi ve diğer birçok farklı nedene bağlı olarak meydana gelen bu morluklar bakımlı ciltlerde oldukça göze batan bir görünüm oluşturur ve birçok durumda özellikle bayanları rahatsız eder.  Bu problem genelde 30 yaş ve üzeri bayanlarda sık görülür.

Göz altı morlukları ve oluşan torbalanmaların bir diğer nedeni ile genetik kaynaklıdır.  Uygu problemleri ve bazı durumlarda alerjik reaksiyonlar sonucunda da bu problemlerin görülmesi mümkün olabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Normal dolgu uygulamaları derinin alt kısmına birçok durumda boşluk kısımlara uygulanırken göz altı ışık dolgusu uygulamaları derinin alt kısmında kalan kemiklere uygulanan bir tür estetik operasyondur.

Yapılan dolgu uygulamalarında verimli sonuçlar elde edebilmek için ışık dolgusunun kısım kısım verilmesi gerekir.

Uygulama herhangi bir ağrı hissettirmediği için hastalar bu süreci oldukça rahat atlatır. Uygulama öncesinde yapılacak anestezik merhemler yardımı ile de bu sürecin olabildiğince rahat atlatılması sağlanır.

Merkezimizde gerçekleştirdiğimiz uygulamalar hem kadınlara hem de erkeklere rahatlıkla uygulanabilmektedir.  Son yıllarda özellikle metro seksüel erkek kavramının da giderek belirgin bir hal alması ile erkekler tarafından da bu uygulamalar oldukça tercih edilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Öncesi

Göz altı ışık dolgusu uygulamaları öncesi ve sonrası dönem bu operasyonu tercih edecek olan hastalar tarafından oldukça merak edilen bir konudur.  Göz altındaki boşlukların doldurulmasında kullanılan hyalüronik asitler bu bölgede uzun bölgede koruma sağlar.

Uygulamanın ne derece güven verdiği ve ne kadar kalıcı olduğu gibi hususlar ise operasyon öncesinde merak edilen konular arasında yer alır. Işık dolgusu uygulamalarını yaptıran hastalar duydukları memnuniyet ile diğer hastalarımıza da iyi bir örnek ve moral olmaktadır.

Özel DRM Polikliniğimizde gerçekleştirdiğimiz operasyonlar hakkında daha detaylı bililer edinmek için hastalarımızın merkezimiz ile iletişime geçmesini tavsiye ederiz.

Göz altı ışık Dolgusu Sonrası

Göz bölgesinde uygulanan göz altı ışık dolgusu uygulamalarının ardından bu bölgede olabildiğince hassas tedbirler almak gerekir. Yüz bölgesi en hassas bölgemizdir ve dokular en ufak bir durumdan bir tahriş olabilir.

Bu nedenle operasyon sonrası dönemde hastalarımız bu bölgeyi darbeden koruyarak ve bu bölgede baskılı müdahalelerde bulunmayarak tedbir alabilirler.

İyileşme sürecinde meydana gelen şişlik ve morluk gibi durumlar geçicidir ve hastalarımız bu dönemi sabırla geçirerek kısa sürede yeni yüz görünümlerine kavuşabilirler.

Işık Dolgusu Yaptıranlar

Göz yapıları her tarafa kolayca dönen bir yapıya sahiptir ve göz çevrelerinde koruyucu özelliğe sahip yağ tabakaları bulunur.  Göz çevresinde bundan ayrı olarak orbital septum adı altında özel bir tabaka daha bulunur.

Bu orbital septum doku yaşın ilerlemesi ile diğer faktörlerin de ağırlaşması ile zaman içerisinde ön tarafa doğru baskı yapmaya başlar. Kemiklerin de bu dönemde yine yaşa bağlı olarak incelmesi neticesinde geri kayması ile bu yağ dokuları daha görünür bir hal alır.

Bu ağ ve kemik dokularının yer değiştirmesi ile göz altlarında kısım kısım boşluklar ve yağ birikmeleri oluşur. Bazı durumlarda da nadiren gölgelerden dolayı normalden daha fazla ve yoğun görünür.

Bu tür problemlerde tercih edilen ışık dolgusu uygulamaları ile bu tür problemlerin giderilmesi mümkün olur. Özel DRM Polikliniğimizde gerçekleştirilen uygulamalar neticesinde hastalarımız kısa süre içerisinde sağlıklı ve daha güzel bir görünüm ile merkezimizden ayrılabilirler.

Işık Dolgusu Zararları

Göz altı ışık dolgusu uygulamaları cilde dost hyalüronik asit ile yapıldığından dolayı cilde bilinen şekilde herhangi bir rahatsızlık vermez.

Her operasyon bir nebze risk taşır ancak bu riskler oldukça düşük seviyededir ve uzmanlarımız ile hastalarımız tedavi ve iyileşme sürecinde daima birlikte hareket ederek bu süreci olabildiğince hasarsız şekilde atlatabilir.

Işık Dolgusu Nasıl Etki Eder?

Göz altında birçok farklı sebepten ötürü meydana gelen boşluklar uygulanan profesyonel uygulamalar ile kısa süre içerisinde giderilmektedir. Özel DRM Polikliniğimizde sunduğumuz hizmetler ile göz altında d-boşluk bulunan hastalarımız kısa sürede yeni görünümlerine sahip olurlar.

Göz altı bölgesine uygulanan dolgu maddeleri ten ile uyum sağladıktan sonra kısa süre içerisinde gözle görülür şekilde fark yaratır. Işık dolgusu uygulamalarında kullanılan temelde iki farklı madde bulunur. Bu maddelerden birisi hyalüronik asittir.

Bir diğeri ise poly vitamin kompleksidir. Bu iki madde sayesinde mor ve oyuk bölgelerin kısa süre içerisinde tedavisi mümkün olur.  Hyalüronik madde morluklara direk olarak müdahale ederken poly vitamin kompleksi ile bölgedeki hücrelerin yenilenmesi mümkün olur.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları 2021

Göz altı ışık dolgusu uygulamaları öncesinde hastalarımız merkezimizde muayene olarak hem fiyatlar hem de aşamalar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirler. Uygulamada fiyatı etkileyen temel kriterler uyulama yapılacak bölgenin şu anki durumudur.

Merkezimizde sunduğumuz her tür operasyon ve göz altı ışık dolgusu fiyatları gibi konular hakkında bilgi almak için merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Uzmanlarımızı yapacakları ön muayenenin ardından hastalarımızı her konuda bilgilendirmektedir. Operasyon ve göz altı ışık dolgusu fiyatları 2021 gibi her konuda bilgi almak için merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.