Jawline Dolgusu

jawline dolgusu

Jawline Dolgusu Nedir?

Jawline Dolgusu, dolgu işlemleri olarak adlandırılır.  Çene bölgesinde çenenin uç kısımlarından kulak altındaki kısma kadar uygulanan bu bölgede iki mandibular kemik dokusu yer alır ve bu alanda boylu boyunca uygulanan dolgu işlemleri ile gerekli düzeltmelerin yapılması mümkün olur.

Bu uygulama çene ve kulak altı bölgesi arasında cildin her iki tarafında da yapılabilmektedir.  Yapılan uygulamalar sonrasında yüz hatlarının daha çekici bir hal alması sağlanabilir. Sonuçlar gözle görülebilir hale geldiğinde yüz bölgesinde son derece estetik ve çık bir görünüm sağlanmış olunur.

Bu uygulamalar ile ayrıca erkek maskülenliği adı verilen sivri çene yapılarının da elde edilmesi mümkün olur. Çene bölgesinde her tür müdahaleye izin veren jawline dolgusu ile hastalar diledikleri yeni çene görünümüne de sahip olabilirler.

Son dönemlerde de sıkça tercih edilen çene dolgusu uygulamaları güven veren uygulamalar arasında yer alır ve verdiği olumlu sonuçlar nedeni ile birçok bayanın ve erkeğin tercih ettiği operasyonlar arasında yer alır.

Jawline Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Çene dolgusu uygulamalarını herhangi bir sağlık problemi bulunmayan ve çene yapısından şikayetçi olan hemen her kişi tercih edebilir.

Merkeze gelen hastalarımıza uygulama öncesi hazırlık ve tetkik yapılır ve bu aşamada hastamızın bu operasyon için uygunluk derecesi de ölçülür. Uyun bulunan hastalarımız çene dolgusu uygulamalarına alınır.

Jawline Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Ameliyat ya da operasyon gibi kelimeler geçtiğinde insanlar bu durumdan oldukça tedirgin olur ve rahatsızlık duyarlar. Bu nedenle ameliyat gerektiren durumlar her daim insanlar için son planda kalır ve en son tercihleri ameliyattan yana olur.

Çene bölgesinde yapılacak müdahalelerde mevcut olan bir ön yargı bu uygulamanın kemikler üzerinde yapıldığına dairdir ve bu durum birçok hastaya korku verir. Oysa ki bu dolgu uygulamaları çene kemiğine doğrudan yapılan bir operasyon değildir.

Uygulama enjeksiyon malzemeler kullanılarak yapılır ve enjeksiyon uygulaması deri altında bulunan kısımda gerçekleştirilir.  Özel DRM Polikliniğimizde gerçekleştirilen uygulamalar ile çene bölgesinde bulunan çukurlar doldurularak bu bölgede daha kusursuz bir görünümün elde edilmesi sağlanır.

Bu çukurlar ile çene bölgesinde bulunan ve ön plana çıkan bölgelerin de daha düz bir görünüm kazanması mümkün olur.

Çene bölgesinde gerçekleştirilen operasyonlarda dermal dolgu malzemeleri kullanılır ve bu malzeme ile çene bölgesindeki tüm kusurlar giderilerek pürüzsüz bir çene görünümü elde edilir. Uygulama sonrasında hastalar gayet rahat bir şekilde yeni görünümleri ile merkezimizden ayrılabilir.

Jawline Dolgusu Öncesi Sonrası

İnsanlarda çene yapıları genelde sivri bir biçimdedir ve birçok durumda zayıflıktan ötürü ön planda bulunur. Zayıf olan insanların yüz kısımları da daha kemikli ve ince bir görünüme sahip olur.

Uygulanacak olan Jawline dolgusu uygulamaları ile özellikle çene bölgesinde bulunan sivriliğin ve inceliğin giderilmesi de mümkün olur. Her iki yana yapılan başarılı müdahaleler sonucunda yüz daha toplu ve oval bir görünüm kazanır.

Özel DRM Polikliniğimizde gerçekleştirilen uygulamalar uzman ekiplerimiz dahilinde gerçekleştirilir ve hastalarımız başarılı uygulamalar ile mutlu sonuçlar alarak merkezimizden ayrılabilirler.

Jawline Dolgusu Yaptıranlar

Jawline dolgusu yaptıranlar yüz bölgesinde geri kalan çene yapılarının yanı sıra daha ön planda olan çene yapılarına sahip olur. Yaş nedeni ile değişen çene yapılarının da değiştirilmesi mümkündür ve bu uygulamayı yaptıranlar son derece düzgün görünümlü çenelere sahip olabilir.

Çene yapıları birçok farklı nedenden dolayı farklı yapıya sahip olabilir. Çenenin bozuk olması için sonradan gelişen olaylara gerek olmaz bazı durumlarda kişilerde doğuştan kaynaklı çene kaymaları bulunabilir. Birçok farklı nedenden dolayı mevcut olan çene kayması problemlerinin de bu uygulamalar ile giderilmesi mümkün olur.

Jawline Dolgusu Erkek

Erkek maskülenliği olarak bilinen terim erkeklerin çene yapılarında bulunan sivrilikten ileri gelmiştir. Bu kapsamda daha sivri bir çene yapısı elde etmek için de bu uygulamalar tercih edilebilir.

Hem erkeğin hem kadınların tercih edebileceği bu operasyonlar ile hastalarımız istedikleri çene görüntülerine sahip olabilirler.

Jawline Dolgusunun Ne Gibi Yararları Vardır?

Çene dolgusu uygulamaları ile yüz görünümünde bulunan zayıf görüntü de yok edilir ve daha dolgun yüz hatlarına sahip olunur. Jawline dolgusu uygulamaları ile biçimsiz yüzler şekillendirilir ve daha güzel bir yüz hattına sahip olunur.

Jawline Dolgu Zararları Var Mı?

Jawline dolgusu uygulamaları birçok dolgu uygulaması ile benzerlik gösterir ve oldukça sık tercih edilir. Eğer bu uygulama alanına uygun merkezlerde uzmanlar eşliğinde yapılırsa herhangi bir zararından bahsetmek mümkün olmaz. Uygun bölgede yeterli ölçüde uygulanan dolgular kısa sürede oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Jawline Dolgusu Fiyatları 2023

Birçok estetik uygulaması günümüzde oldukça fazla merkezde hastalara sunulmaktadır. Güven veren uygulamalar başarılı sonuçlar verdiği için birçok kişi tarafından sıkça tercih edilir.

Jawline dolgusu uygulamaları da uygulanacak olan merkeze bağlı olarak farklı fiyatlar gösterir. Bununla birlikte uygulama esnasında kullanılacak olan dolgunun kalitesi de bu uygulamanın fiyatlarını etkiler. Hastalarımız uygulama öncesinde merkez tercihi yaparak fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Sektörde uygun fiyatlar ile başarılı operasyonlara imza atan Özel DRM Polikliniğimizi tercih eden hastalarımız oldukça uygun fiyatlara son derece güvenilir hizmetler satın alabilirler.

Hastalarımız bu uygulamayı yaptırmaya karar verdikten sonra Özel DRM Polikliniğimiz ile iletişime geçerek Jawline dolgusu fiyatları 2023 hakkında her türlü bilgiyi alabilir ve uzmanlarımız eşliğinde başarı ile bu uygulamaları tercih edebilir.