Karbon Peeling

karbon peeling

Karbon Peeling Nedir?

Karbon peeling, Birçok kişi cilt lekelerinden kurtulmak için bu yöntemi kullanmaktadır. Cilt yüzeyinde meydana gelen koyu renkli lekelerin birçok nedeni bulunur. Belirgin bir şekilde görülen lekeler güneş ışınları, yaşın ilerlemesi, hormonal değişiklikler ve hamilelik gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkar. Kötü bir görüntüye neden olan bu geçmek bilmeyen lekeler kişileri rahatsız eder.

Son dönemlerde ismini sıklıkla duyduğumuz karbon peeling ile leke tedavisi işlemini profesyonel metotlarla lekelerden arınmanıza yardımcı oluyoruz. Leke tedavisi işlemini daha çok lazer tedavisi ile birlikte uyguluyoruz. Cilt üzerine uyguladığımız karbon bileşenlerini daha sonra lazer cihazı ile soyuyoruz.

Karbon Peeling Kimlere Uygulanır?

Leke tedavisi uygulamasını cilt yüzeyinde güneş lekesi, doğum lekesi, yaşın ilerlemesiyle beraber ortaya çıkan koyu renkli lekelerde, ergenlik döneminde yaşanan sivilce ve akne izlerinde başarılı bir şekilde uyguluyoruz.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Tedaviye başlamadan önce cilt yüzeyini solüsyonlar yardımıyla temizliyoruz. Fit yüzey temizlendikten sonra karbon partiküllü peeling kremini kullanıyoruz. Kullandığımız bu krem cilde fayda sağlamakla hızlı bir şekilde emilir. Bu uygulamaya ek olarak yoğun karbon atomu içeren sıvı cilde uygulanır ve beraberinde lazer atışları yapılır.

Lazer atışlarıyla beraber yüzdeki karbon soyulmaya başlar. Tüm bu işlemlerin amacı cilde düşük oranda hasar vermek ve cildin savunma mekanizmasını harekete geçirmektir. Böylece kolajen üretimi tetiklenerek cildin elastiki yapısı yeniden kazandırılmış olacaktır.

Karbon Peeling Uygulamasının Avantajları

Uygulamanın en önemli avantajı her mevsim tercih edilir de gözle görülür başarılı bir sonuç ortaya çıkarır. Bu uygulama sayesinde cilt canlı ve güzel bir yapıya sahip olur. Uygulamanın ardından ciltte herhangi bir yara ya da kabuklanma gibi olumsuz bir duruma rastlanmaz. Pratik bir uygulama olan bu uygulama sonrası kişiler gündelik hayatlarına devam edebilirler.

Lazerle Karbon Peeling İşlemi Faydaları Nelerdir?

Medikal estetik alanında yaşanan yenilikler günümüz insanlarının daha sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmasına yardımcı oluyor. Özellikle ileri teknolojiye sahip cihazlar ve kullanılan ürünler son derece başarılı sonuçlara imza atıyor. Son dönemlerde büyük bir ilgi ile karşılanan bu yöntem ile leke tedavisi işleminin birçok faydası bulunur. Bunlar;

  • Cilt yüzeyinde meydana gelen koyu renkli lekeler etkili bir şekilde yok edilir.
  • Kötü bir görüntüye neden olan geniş gözenekler sıkılaştırılır.
  • Cilt elastiki yapısını yeniden kazanacağından dolayı sarkmalar önlenir ve böylece gergin bir cilde sahip olunur.
  • Kollajen üretimi yeniden tetiklenir.
  • Kırışıklıkları gidermede de etkili bir özelliğe sahiptir.
  • Cilt tonunu eşitleyen bu uygulama cildin parlak ve canlı görünmesini sağlar.
  • Yağlı bölgelerdeki yağlanmanın önüne geçer.
  • Siyah nokta ve aknelerin meydana getirdiği leke ve izleri etkili bir şekilde yok eder.

Karbon peeling uygulamasının ardından cilde gereken özen verilmediği takdirde yeniden yağlanma ve leke oluşumları görülebilir. Bu nedenle bu yöntemi belirli aralıklarla tekrarlamak gerekir.

Karbon Peeling İşleminin Avantajları Nelerdir?

Güvenilir ve sağlıklı bir uygulama olduğu için gözle görülür kalıcı etkiler ortaya koyar. Günlük işlerin ve hayatın aksamasını etkilemez. Uygulama sonrası ciltte herhangi bir yara izi görülmez. Karbon peeling leke tedavisi ile sağlıklı bir cilde sahip olmanın yanında canlı ve parlak bir görünüm de elde edilir.

Lazerle Peeling Uygulaması Nasıl Etki Etmektedir?

Özel karışımlarla hazırlanan bu uygulama, cilt tarafından hızlı bir şekilde emilerek cilt üzerinde iyileştirici etkiye sahip olur. Bu uygulamanın üzerinde birçok faydası bulunur. Karbon peelingin üzerine uygulanan lazer tedavisi ile cildin kolajen üretimi harekete geçer. Bu nedenle karbon ve lazer ikilisi ortaya yenilenmiş sağlıklı bir cilt sağlar.

Lazerle Peeling İşlemi Acılı Bir İşlem Midir?

Karbon peeling uygulaması acılı bir işlem değildir. Lazerle beraber iğne batması hissiyatı oluşsa da ciddi bir acı meydana gelmez.

Lazerle Peeling İşlemi Ne Kadar Sürmektedir?

Bu uygulama öncesi cilt temizlenir, ardından karbon partiküllü maske sürülür ve lazer işlemine geçilir. Tüm bu uygulamalar yaklaşık 30 dakika sürer.

Lazerle Peeling İşlemi Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Bu uygulamada seans sayısı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Genellikle seans sayısı 5-8 arasında değişir.

Lazerle Peeling Uygulamasının Yan Etkileri Var Mıdır?

Lazerle tedavi uygulamasının herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Bu uygulama sonucunda nadirde olsa kaşıntı ve kızarıklık görülebilir.

Lazerle Peeling İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer tedavi sonucunda cilt lekeleri ve yara izleri gözle görülür bir şekilde yok olur. Uygulamanın etkisini uzun süre devam ettirebilmesi için güneş ışınlarından, sauna ve solaryum gibi ortamlarda kaçınmak gerekir.

Karbon Peeling Fiyatları 2021

Karbon peeling ile leke tedavisi işlemi her bireye farklı uygulanır. Kişinin cilt lekeleri seans sayısını belirleyeceğinden dolayı fiyatlar da farklılık gösterir. Ayrıca tercih edilen klinik ve uzman doktor da fiyatlar üzerinde belirleyici oluyor. Karbon peeling fiyatları 2021 hakkında merak ettiğiniz bilgileri bizden alabilirsiniz.