Kılcal Damar Tedavisi

kılcal damar tedavisi

Kılcal Damar Tedavisi Nedir?

Kılcal damar, Cilt yüzeyine yakın alanlarda meydana gelen birçok farklı nedenden dolayı oluşur. Görünür haldeki kılcal damarlar vücudun birçok noktasında oluşabileceği gibi daha çok yüzde bacakta görülür. Yüz bölgesinde meydana gelen kılcal damarlar kötü bir görüntüye neden olduğu gibi kızarıklık şeklinde görünür.

Kılcal damarların oluşumunda çevresel faktörler büyük role sahiptir. Bu doğrultuda bacaklarda meydana gelen kılcal damarlar, yoğun iş temposuna sahip kişilerde daha çok görülür. Özellikle ayakta kalmak zorunda kalan mesleklerde kılcal damar oluşumuna daha çok rastlanır. Bunun dışında güneş ışınları, kortizon ilaçları, çeşitli iç hastalıklar ve doğum kontrol hapları da kılcal damar oluşumuna neden olur.

Günümüz imkanları doğrultusunda kılcal damar tedavisi mümkün bir uygulamadır. Yeni nesil geliştirilmiş teknolojik cihazlar ve ürünler sayesinde tedavi işlemini profesyonel bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kılcal damarlar genetik ve çevresel faktörlerden kaynaklı cilt yüzeyinde görünen geniş damarlardır. Bu damarların oluşumunda cilt yaşlanması, güneşin UV ışınları, hızlı kilo alıp verme, sıkı ve dar tercih edilen çorap ve giysiler, yanlış beslenme kılcal damar oluşumuna etki eden faktörlerdir.

Radyofrekans ve lazer ile tedavi yöntemini tercih ediyoruz. Tedaviye başlamadan önce hastaların kılcal damar tipini kontrol ederek en doğru tedavi yöntemi ile müdahale ediyoruz.

Kılcal damar tedavisi için geliştirilen nazar uygulamaları son dönemlerde daha çok tercih ediliyor. İleri seviye geliştirilmiş lazer teknolojisi ile belirlenen seanslar doğrultusunda kılcal damarlar gözle görülür bir şekilde yok olur. Uygulama sırasında hastalarımızın herhangi bir ağrı hissetmemesi için ağrı kesici krem ve soğutma yöntemlerini de tercih ediyoruz.

Kılcal Damar Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

Kılcal damar tedavisi için kişilerin sağlık koşullarının kullanılacak yönteme uygun olması gerekir. Tedavi hamilelere, epilepsi hastalarına, kalp rahatsızlığı olan kişilere ve kanama bozukluğu bulunan kişilere uygulanmaz.

Kılcal Damar Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Kılcal damar tedavisinde seanslar kişinin ciltte görülen kılcal damar büyüklüğü ve genişliği doğrultusunda belirlenir. Bu doğrultuda seans sayısı kişiden kişiye ve cilt tonuna göre değişiklik gösterebilir. Ortalama 3-5 seans yeterli olabilir. Her bir seansı yaklaşık 30 ile 45 dakika içerisinde tamamlıyoruz.

Kılcal Damar Tedavisinin Yan Etkileri Nelerdir?

Herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Uygulama sonrasında kullanılan yöntem ve teknikler doğrultusunda ciltte kızarıklık ve kabarmalar meydana gelebilir. Bunlar tamamen geçici yan etkilerdir. Birkaç günün ardından tüm şikayetler sona erecektir.

Kılcal Damar Tedavisinde Acı Hissedilir Mi?

Tedavi sırasında anlık ağrı hissiyatı oluşabilir. Bu ağrılar katlanılmayacak boyutta değildir. Özellikle lazer tedavisinde soğutucu teknikler kullanılacağından dolayı ağrı azaltılır.

Kılcal Damar Tedavisinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hastaların damar tedavisi öncesinde dikkat etmesi gereken birtakım önemli hususlar bulunur. Bu süreçte tüketilen besin öğelerine ve kullanılan ilaçlara dikkat etmek gerekir. Çünkü tedavi sırasında damarları genişletecek ilaçlar özelliklede kan sulandırıcı ürünler uygulanacak yöntemi olumsuz etkileyebilir. Aynı şekilde kılcal damar tedavisi sırasında güneş ışınlarına karşı önlem almak gerekir. Çünkü güneş ışınları çok yüksek açılarla cilde temas ettiği takdirde damarların genişlemesine neden olacaktır.

Tedaviye başlamadan önce hastaların cilt temizliğine önem vermeleri ve doktorun tavsiye ettiği ürünler dışında farklı ürün tercih etmemeleri gerekir. Yüz bölgesinde görülen damar tedavisi sırasında cilde zarar verecek makyaj ürünlerinden kaçınmak gerekir. Bu dönemde cildi besleyen ve yormayan ürünler tercih edilmelidir. Kılcal damar tedavisi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek doğru tedavi yöntemleri ile kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Yüzde Kılcal Damarlar Neden Oluşur?

Ciltte yaygın bir şekilde görülen kılcal damar görüntüsü kişileri rahatsız ediyor. Özellikle de görünen bölge olan yüzde kılcal damar görüntüsü kişilerin iş yaşamını, sosyal çevresini ve psikolojisini ciddi manada olumsuz etkiliyor. Kılcal damar görüntüsü daha çok açık tenli kişilerde ortaya çıkar. Yüzde kılcal damar oluşumunun başlıca nedenleri şu şekildedir:

 • Cildin hassas ve açık tenli olması
 • Akne rozase hastalığı
 • Kişinin uzun süre zararlı güneş ışınlarına maruz kalması
 • Kişilerde görülen bazı hastalıklardan dolayı kullanılan kortizon ilaç ve kremleri
 • Lupus benzeri hastalıklar
 • Radyasyon tedavileri
 • Uzun süreli kullanılan doğum kontrol hapları ve alınan hormon tedavileri
 • Yaşın ilerlemesi ile birlikte cildin üst derisinin incelmeye başlaması
 • Genetik faktörler
 • Hematojik hastalıklar
 • Burun ameliyatları

Tüm bu etkenler yüzde ve vücudun farklı bölgelerinde kılcal damar oluşumuna neden olur. Damar tedavisi kullanılan yöntem ve tekniklerle kalıcı bir şekilde çözüme kavuşuyor. Kullandığımız lazer ve ışık tedavileri ile sizlere sağlıklı bir cilt formu sunuyoruz. Kılcal damarlara gönderdiğimiz lazer ışınları sayesinde kılcal damarlar ısının da etkisi ile hasara uğrar. Uygulanan seanslar sonrasında tamamen kaybolur.

Kılcal Damar Tedavi Fiyatları 2021

Kişiye özgü uygulanan tedavi yöntemleri ile yüzde ve vücudun farklı noktalarında meydana gelen kılcal damar görüntüsünden kurtulmak mümkündür. Kılcal damar tedavisi fiyatları kişinin alacağı seans sayısına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Ayrıca kılcal damarın kapladığı alanın genişliği işlerin suresini değiştireceğinden dolayı fiyatlar değişebilir. Tedavide kullanılacak yöntem tercih edilen hastane uzman doktorun deneyimi kullanılan ilaç ve kremler fiyatların belirlenmesinde etkilidir.

Kılcal damar tedavisi fiyatları 2021 hakkında daha detaylı bilgi almak için, bizlerle iletişime geçebilirsiniz.