KİMLER LAZER EPİLASYON YAPTIRABİLİR

Göztepe Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak için en etkili yöntemdir. Bununla birlikte bu yöntemin de dikkat edilmesi gerekenleri vardır. Bunlardan en önemlisi cilt tipinizin bu yönteme uygun olup olmadığıdır. Önce bunun test edilmesi gerekir. Daha sonra kan değerlerinin ve hormonların da normal olması gerekir ayrıca bir uzman gözetiminde uygulanması hem sizin hem de uygulamadan daha çok verim almanızı sağlayacaktır. Bunu yanında lazer epilasyon  uygulamasına sizin ve vücudunuzun uygun olup olmadığı önemlidir aşağıya kimlerin lazer epilasyon yapıp yapamayacağını sıraladık.

Kimler Lazer Epilasyon Yaptırabilir Ve Kimler Yaptıramaz

  • Lazer ışınları beyaz sarı ve gri renklerini göremez yani eğer tüy renkleriniz bu renklerden biri ise lazer epilasyon yöntemi sizler için çözüm olmayabilir. Bununla birlikte lazer epilasyon en çok, açık ten rengine sahip olup koyu renk tüyleri olanlarda etkilidirler.
  • Hormon bozukluğu olan kişilerde lazer epilasyon uygulanamaz. Bunun sebebi hormon bozukluklarında vücut olması gerekenden daha fazla kıl kökü üretmeye başlar ve eğer lazer epilasyon da uygulanırsa tüy kökleri daha da artabilir yada daha büyük hormon bozuklukları ortaya çıkabilir.
  • Lazer epilasyon yapacak kişilerin genellikle on sekiz yaşını geçmiş kişiler olması gerekir çünkü deri bütünlüğü küçük yaşlarda bu ışınlara maruz kalırsa hasar görebilir.
  • Eğer lazer epilasyonu uygulanacak kişi solaryuma girmişse bu durumda uygulanmaz eğer cilt üzerinde yanık varsa bu yanık tamamen iyileşmeden de lazer  epilasyon kullanılamaz, ayrıca eğer lazer epilasyon kullanılmadan 6 ay öncesine kadar leke veya akne tedavisinde kullanılan ilaçlar yüzde kullanılmışsa bu durumda yüz bölgesine de lazer epilasyon uygulanamaz.
  • Sedef gibi deri hastalıklarından herhangi biri varsa kesinlikle lazer epilasyon yapılamaz. Bununla birlikte ciltte herhangi bir enfeksiyon varsa da bu yöntem uygulanamaz.
  • Lazer epilasyon da önemli olan cilt tipine göre uygun cihaz ve atımın yapılmasıdır. 18 yaşını doldurmuş v e herhangi bir cilt rahatsızlığı olmayan ve hormon bozukluğu olmayan ayrıca kan değerleri normal olan her kadın veya erkek bu yöntemi uygulayabilir.