LAZER EPİLASYON ÖNCESİ VE SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Maltepe Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılabilecek ve tüy köklerinden kalıcı olarak kurtulmanızı sağlayacak yöntemlerden biri lazer epilasyon yöntemidir. Bu yöntem kıl köklerine hassas ışık atımı yaparak bu kökleri zamanla yakarak yok etme yöntemidir. Bu yöntem diğer tüy alma alternatiflerine göre daha maliyetlidir. Bununla birlikte bu işlemlerden kesin ve daha sağlıklı sonuçlar almak için dikkat etmemiz gereken bazı şeyler vardır. Bunlar, lazer epilasyon öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekilen noktalar olarak adlandırılır işte bu konuda dikkat edilmesi gerekilen her şeyi aşağı sıraladık.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Bu yöntem uygulanırken ve uygulandıktan sonra daha iyi sonuç alabilmek için bazı noktalara dikkat edilmelidir. Bunları şöyle sıralayabiliriz lazer epilasyon öncesinde dikkat edilmesi gerekenler ve lazer epilasyon sonrasında dikkat edilmesi gerekenler.

Maltepe Lazer Epilasyon Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu uygulamaya başlamadan önce kişinin kan değerlerine bakılmalı hormon testi yapılmalıdır. Her şeyin normal olduğundan emin olunmalı her hangi bir hastalık veya hormon bozukluğu olup olmadığı kesinleşmelidir.
  • İşleme başlamadan önce kesinlikle bir uzman ile görüşülmeli ve kişinin kıl şekli ve kıl köklerinin yoğunluğuna göre bir tedavi rutini belirlenmelidir. Doktor onayı olmadan bu uygulamaya geçilmemelidir.
  • Seanslara gelmeden önce kesinlikle kıl köklerini kökten alan ağda veya ip gibi şeyler kesinlikle kullanılmamalı unutulmamalı ki bu hassas ışık atımını kıl köklerine yaptığı için bunlara ihtiyacımız olacaktır. Ayrıca ciltte fondöten krem gibi ürünler kullanıldıysa seans öncesi mutlaka temizlenmelidir.

Maltepe Lazer Epilasyon Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Epilasyon sonrasında 1-2 gün boyunca ciltte kızarıklık ve kaşıntı olacaktır. Cildi kaşımamaya özen gösterilmelidir.
  • Seanslardan sonra bir hafta kadar teninizi kesinlikle çıplak bir şekilde güneşe çıkmayınız bu cildinizin tahriş olmasına sebep olacaktır. Yada bronzlaşmak için sauna ya girmemeye dikkat edin en az 30 faktörlü güneş kremi kullanın
  • Seanslardan sonraki 48 saat içinde cilde kesinlikle parfüm ve deodorant gibi ürünler sıkılmamalıdır.
  • Seanslardan sonra soğuk bir duş alınmalıdır.