Lazerle Leke Tedavisi

lazerle leke tedavisi

Yaygın görülen cilt rahatsızlıklarından biri olan lekeler yüz bölgesinde en çok yanak, alın ve çeneye yerleşir. Yüzde görülen cilt lekeleri cilt tonundan farklı bir renge sahip olduğu için hemen fark edilir.

Bu durum insanlarda ciddi manada rahatsızlığa neden olur. Birçok kişi bu problemi ortadan kaldırmak için leke kapatıcı krem ya da fondöten kullanır.

Kullanılan bu ürünler kalıcı bir çözüm olmadığı gibi lekeleri kapatmaya da yeterli olmayabilir. Bu doğrultuda günümüz insanları gelişen teknolojinin imkanlarından yararlanmak amacıyla lazerle leke tedavisi için geliştirilen yöntemleri tercih ediyor.

Kliniğimizde insanların ihtiyaçları doğrultusunda leke tedavisi yöntemleri uyguluyoruz. Lazerle leke tedavisi ve leke tedavisi fiyatları için bizleri arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Lazerle Leke Tedavisi Nedir?

Ciltte görülen yüz lekelerini uzman dermatologlar eşiğinde doğru tedavi yöntemleri ile gidermeye leke tedavisi denir. Çoğu insanda yaygın bir şekilde görülen cilt lekeleri cilde rengini veren melanin pigmentinin bazı alanlarda birikmesi sonucunda meydana gelir.

Melanin pigmentinin bu lekeleri oluşturmasına neden olan faktörler içerisinde gebelik, hormonal bozukluklar, güneş ışınlarının zararlı etkisi ve yaşın ilerlemesi gibi etmenler cilt lekelerine neden olur.

Leke tedavisi için gelen hastaların yaşadığı problem kendine özgü olduğu için kişiye özel teşhis yapıyoruz. Bu doğrultuda tespit ettiğimiz cilt problemine en uygun leke tedavisi ile işleme başlıyoruz. Leke tedavisi için geliştirilen özel araç ve gereçler ile birlikte kullanılan ürünler kalıcı ve başarılı sonuçlar veriyor.

Doktorlarımız sizlerin sağlıklı ve yenilenmiş bir cilde sahip olmanız için en uygun tedavi yöntemleri ile sizlere yardımcı olur. Cilt lekelerinden kurtulmak için lazerle leke tedavisi görmek isteyen hastalarımız bizimle iletişime geçerek merak ettiği konularda bilgi alabilir.

Lazerle Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Birçok kişinin kâbusu olan lekeler günümüzde geliştirilen yöntemler sayesinde sorun olmaktan çıkıyor. Bu nedenle lazerle leke tedavisi için tek bir yöntem bulunmuyor.

Leke tedavisi için uygulanacak yönteme karar vermek için kişinin cilt yapısını analiz ediyoruz. Lekenin büyüklüğü ve derinliğine bağlı olarak en doğru yönteme karar veriyoruz. Kliniğimizde leke tedavisi için uyguladığımız yöntemler şu şekildedir:

  • Kimyasal peeling yöntemi
  • Leke maskesi
  • Mezoterapi
  • Lazer tedavi

Yukarıda saydığımız tedavi yöntemleri birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Uyguladığımız bu yöntemler uzman dermatologlar eşliğinde ve klinik ortamında uygulanır.

En Etkili Lazerle Leke Tedavisi Yöntemleri

Son dönemlerde popüler bir uygulama haline gelen leke tedavisi için geliştirilen yöntemler bulunur. Kimyasal peeling yöntemi, özel olarak geliştirilen çözeltiler yardımı ile yapılır.

Yaygın bir kullanım özelliğine sahip olan bu yöntem leke tedavisinde kalıcı ve başarılı sonuçlar verir. İçerisinde meyve asitleri bulunur ve bu yöntem seanslar halinde gerçekleşir. Enzim peeling bir diğer adı ile leke maskesi özel olarak kullanılan bir maskedir.

Dermatologlar tarafından hazırlanan bu maske cilde uygulanır ve 10 saat kadar cilt üzerinde bekletilir. Ilık su yardımı ile çıkarılır. Mezoterapi yöntemi ise özel olarak hazırlanan karışımları cilt altına enjekte edilir ve görünen lekeler yok edilmeye çalışılır.

Leke tedavisi için geliştirilen en yeni yöntemler içerisinde yer alan Q switch lazer teknolojik bir cihaz olmakla beraber leke tedavisinde başarılı sonuçlar sağlıyor. Özel olarak geliştirilen bu yeni nesil lazer cihazları sadece cilt lekelerinde kullanılır.

Kliniğimizde yer alan Q switch lazer cihazı leke tedavisinde cilt üzerinde bulunan ve melanin olarak adlandıran koyu rengi lazer ışınları ile parçalara ayırıyoruz. Bu uygulama seanslar halinde düzenleneceğini den dolayı her seans sonucunda gözle görülür bir düzelme olur.

Melanin boyası parçalara ayrılarak zamanla rengi açılır. Q switch lazer cihazı sayesinde cilt tonu eşitlenir. Böylece sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardımcı oluyoruz.

Lazerle Leke Tedavisi Yaptıranlar

Günümüzde leke tedavisi yaptıranların sayısında ciddi artışlar görülüyor. Çünkü leke tedavileri ile kalıcı ve istenilen sonuçlara ulaşmak mümkündür. Bu doğrultuda birçok klinikte yeni nesil cihazlar aracılığıyla leke tedavisi uygulamaları gerçekleştirilir.

Özellikle yüz bölgesinde görülen lekeler kişileri rahatsız etmekle birlikte kötü bir görüntüye neden olur. Geliştirilmiş güvenilir leke tedavisi yöntemleri insanların bu yönde güvenini ve beğenisini kazandığı için daha çok talep görüyor.

Leke tedavisi yaptıranlar koyu cilt lekelerinden kurtularak pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olurlar. Leke tedavisinde mükemmel sonuçlar doğuran lazer tedavisi cildin üst kısmında bulunan lekelerin soyularak yok olmasını sağlar.

Q lazerler, ciltte bulunan lekeleri hedef alarak koyu renk hücresinin yapısını ışık kaynakları iyi yok eder. Işık kaynağı olarak en çok IPL cihazları tercih edilir.

Lazer tedavisi lekenin tonuna ve büyüklüğüne göre farklı uygulamalar adı altında yapılır. Bahsettiğimiz bu lazerle leke tedavisi yöntemleri kliniğimizde uzman doktorlar eşliğinde seanslar halinde düzenliyoruz.

Kişiye özel uyguladığımız bu yöntemler sonucunda yüzde ve cildin diğer bölgelerinde görülen lekeler gözle görülür bir şekilde azalmaya başlayacaktır. Lazerle leke tedavisi yöntemi kişide kişiye değişeceğinden yaptığımız analizler sonucunda kişiye özel en doğru yönteme karar veriyoruz.

Lazerle Leke Tedavisi Öncesi Sonrası

Leke tedavisi sonrasında güneş kremi kesinlikle tercih edilebilir. Bunun dışında cildin kolajen yapısını güçlendiren vitamin ve mineral bakımından zengin kremler kullanılmalıdır.

Lazerle Leke Tedavisi Fiyatları 2021

Leke tedavisi fiyatları kişiden kişiye değişeceği gibi kullanılacak yönteme bağlı olarak da değişir. Güncel lazerle leke tedavisi 2021 fiyatlarını bizden alabilirsiniz.