Mezoterapi ile Leke Tedavisi

mezoterapi ile leke tedavisi

Ciltte görülen koyu renkli lekeler doğuştan olabildiği gibi sonradan da meydana gelebilir. Özellikle sonradan görülen güneş lekesi, gebelik ve yaşın ilerlemesi sonucu melanin pigmentinin yüzün belli noktalarında birikmesi koyu cilt lekelerine neden olur. Bu tür cilt sorunları kişileri rahatsız ettiği gibi kötü bir görüntüye neden olur.

Her ne kadar renk kapatıcı krem tercih edilse de bu ürünler kalıcı çözüm sağlamıyor. Bu doğrultuda geliştirilen mezoterapi ile leke tedavisi işlemini cilde uyguluyoruz. Yapılan cilt analizi sonrasında cildin ihtiyacı olan maddeler uzman doktorlarımız tarafından hazırlanarak enjeksiyon yardımı ile cilde takviye ediyoruz.

Hazırlanan maddeler direkt lekenin üzerine verildiği için etkisini göstermeye başlıyor. Mezoterapi ile leke tedavisi hasar görmüş lekeli ciltleri yeniden iyileştiriyoruz ve koyu renkli lekelerin açılmasını sağlıyoruz.

Mezoterapi İle Leke Tedavisinde Hangi Maddeler Uygulanır?

Hassas bir yapıya sahip olan cilt sürekli bakım ister. Cildin ihtiyacı olan bakımlar yapılmadığı takdirde yaşında ilerlemesi ile beraber cilt hasar almaya başlar.

Özellikle cilt için gerekli olan kolejen yapının esnekliğini yitirmesine cildin canlılığını yitirmesine neden olur. Cildin hasar görmesinde etkili olan çevresel faktörlerden biri olan güneş lekeleri kötü bir görüntüye neden olur.

Tüm bu lekelerin ortaya çıkmasında etkili olan ana neden cildin ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin karşılanmamasıdır. Bu doğrultuda cildin yenilenmesinde ve hasarların giderilmesinde etkin rol oynayan şu maddeleri hazırlayarak enjekte ediyoruz.

  • Vitamin takviyesi özellikle c vitamini
  • Doku iyileştirici maddeler ve antioksidanlar
  • Meyve asitleri
  • Multivitamin karışımlar
  • Arbutin
  • Traneksamik asit tarzı maddeleri kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlıyoruz ve cilde enjeksiyon yardımı ile takviye ediyoruz.

Mezoterapi İle Leke Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Mezoterapi ile leke tedavisi işlemine başlamadan önce cildin analizini yapıyoruz ve cildin lekeli ve hasar görmüş bölgelerinin ihtiyaç duyduğu maddeleri hazırlıyoruz. Mezoterapi işlemine başlamadan önce cildi dezenfekte ederek temizliyoruz.

Ardından hazırladığımız karışımı özel uçlu enjeksiyonlar yardımı ile cildin koyu olan noktalarına uyguluyoruz. Hazırladığımız bu karışımlar ciltte gözle görülür lekelerin iyileştirilmesinde etkin rol oynuyor.

Leke tedavisi seanslar halinde düzenlediğimiz için kişilerin ihtiyaç duyabileceği kadar seans sayısı ayarlıyoruz. Düzenlediğimiz seanslar 4 ile 6 seans arasında belirlenir.

Gerçekleştirdiğimiz mesaj mezoterapi tedavisi ile cilt görülen koyu renkler açılmaya başlar. Bu doğrultuda hastalarımızın mezoterapi ile birlikte başka yöntem ve uygun kremleri kullanarak kombine etmesini tavsiye ediyoruz.

Mezoterapi İle Leke Tedavisi Hangi Yöntemlerle Yapılır?

Mezoterapi tedavisi ile etkili ve başarılı bir sonuca ulaşmak için farklı leke tedavi yöntemleri ile kombine edilmesi daha etkili sonuçlar yaratacaktır.

Fakat leke tedavisi gören kişilerin kombine edecekleri diğer yöntemler ile aradaki zaman dilimini doğru bir şekilde ayarlaması gerekecektir. Mezoterapi ile beraber kimyasal peelingler, Q switch lazer, PB Serum uygulaması tropikal leke tedavileri tercih edilebilir. Böylece size rahatsızlık veren tüm lekeler kalıcı olarak biter.

Mezoterapi Tedavisinde Uygulanan İlaçlar Nelerdir?

Lekelerinin yok edilmesinde en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan mezoterapi leke tedavisi için etken maddeler hazırlıyoruz. Bu ilaçları kişilerde yaptığımız cilt analizleri sonucunda cildin ihtiyaçları doğrultusunda belirliyoruz.

Mezoterapide en çok kullanılan maddeler A ve C vitaminleri, doku yapılandırıcı ve yenileyici maddeleri, traneksamik, kojik asitleri, cilt onarıcı kokteyller, azelaik asit hidrokinon, glutatyon gibi cilt üzerinde bulunan koyu renklerdeki lekeleri yok eden maddeler kullanıyoruz. Tüm bu etken maddeler cilt sorunlarınızı gidermede ve istediğiniz görüntüye sahip olmanızda sizlere yardımcı olacaktır.

Mezoterapi Sonrası Günlük Hayatıma Devam Edebilir miyim?

Mezoterapi ile leke tedavisi sonrasında hasta var günlük hayatlarına devam edebilirler. Yüzde görülen kızarıklıklar bir süre sonra geçer. Uygulama sonrasında yüzü belli bir süre su ile temas ettirmemek gerekir. Ayrıca güneşin UV ışınlarına dikkat etmek gerekir.

Lekelerim Geçtikten Sonra Yeniden Kendini Tekrar Eder mi?

Mezoterapi son dönemlerde gösterdiği etkili sonuçlardan dolayı pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Bu uygulama seanslar halinde düzenlenir ve zaman içerisinde rahatsızlık veren koyu lekeler yok olur. Uygulama sonrası lekelerin yeniden tekrar etmemesi kişilerin elindedir.

Bu doğrultuda öncelikle güneş ışınlarına karşı dikkatli olmak gerekir. Mezoterapi sayesinde cildinizde bulunan mevcut lekeleri yok ediyoruz fakat bu yeni lekelerin çıkmayacağı anlamına gelmiyor.

Bu doğrultuda yeni lekelerle karşılaşmamak için cildinizi UV ışınlarına karşı etkili güneş kremleri ile korumanız gerekiyor. Bu konuya dikkat ettiğiniz takdirde ve cildinizi ihtiyacınız olan ürünlerle beklediğiniz zaman sağlıklı, canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.

Mezoterapi İle Leke Tedavisi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mezoterapi leke tedavisi sonrasında kişilerin bazı hususlara dikkat etmesi gerekir. En önemli husus ise güneş ışınlarının zararlı etkileridir. Lekelerin oluşumunda güneş ışınlarının etkisi unutulmamalı ve güneşten korunmak amacıyla uygun güneş koruyucu kremler tercih edilmelidir.

Ayrıca cildin nefes almasını sağlayan bakım ürünleri düzenli aralıklarla kullanılmalıdır. Leke tedavisi bu hususlara dikkat edildiği takdirde kalıcı ve etkili bir sonuç sağlar.

Mezoterapi İle Leke Tedavisi Fiyatı 2021

Leke tedavisinde belirlenen fiyatlar tercih edilen yönteme ve lekenin derinliğine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Mezoterapi ile leke tedavisi fiyatları belirlenen seans sayısına ve mezoterapi ile beraber alınan diğer yöntemlerin sayısına göre değişkenlik gösterir. Mezoterapi fiyatları hakkında bizden fiyat alabilirsiniz. Mezoterapi fiyatı 2021 hakkında detaylı bilgi için bize ulaşınız.