Nazolabial Dolgu

nazolabial dolgu

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial olarak adlandırılan bölge vücutta burun ile üst dudak arasında yer alan bölgedir ve bu bölgelerde uygulanan nazolabial dolgu uygulamaları ile bu bölgelerde yeni bir görünüm elde etmek mümkün olur.

Bu bölgede gülüş çizgileri bulunur ve insanların gülme sıklığına göre bu çiziler daha belirgin hale gelir veya belirsizliğini sürdürür. Hayat boyu fazla gülen insanlarda bu çizgiler daima daha belirgin bir haldedir.

Yaşın ilerlemesi ve daha birçok farklı etken ile de normal seviyesinden aşağıya düşmeye başlayan bu çizgiler birçok yol ile eski haline getirilebilir. Çizgilerin düzeltilmesi ise cilde daha genç ve daha dinç bir görünüm verir.

Yüz bölgesinde bulunan bu çizgilerde genç yaştaki hastalar için dolgu ve estetik işlemleri uygulanırken daha ileri yaşlarda ise tercih edilecek olan operasyon çeşitleri daha başkadır.

Nazolabial dolgu uygulamaları neticesinde oldukça kısa bir süre sonrasında istenilen yüz modeline sahip olmak mümkün olur. Özel DRM Polikliniğimizde uygulanan dolgu uygulamaları hem kısa süre içerisinde tamamlanır hem de oldukça güven vericidir.

Sonuçları mutluluk veren nazolabial dolgu uygulamalarını daha detaylı araştırmak ve her konuda detaylı bilgi almak için merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Nazolabial Dolgu Yapılışı

Dolgu uygulamalarını tercih eden hastalarımız öncelikle merkezimize gelerek ön muayeneye girer. Yapılacak muayenede hastamızın şikayetlerinin ne olduğu tam olarak anlaşılır.

Detaylı muayene ve görüntülemelerin ardından hastamızın istekleri doğrultusunda yapılacak uygulama yöntemlerine karar verilir. Uygulama gününde merkezimizde hazır bulunan hastalarımıza anestezik kremler uygulanır ve bu sayede operasyonun olabildiğince az acı ile tamamlanması sağlanır.

Çok nadir durumlarda kremlerin yeterli olmaması durumunda lokal anestezi uygulamaları da tercih edilebilir. Bölgenin uyuşması ile operasyon başlar ve hastalar bu süreci ağrı hissetmeden kolay bir şekilde geçirir.

Nazolabial dolgu uygulamaları iğneli enjeksiyon yöntemleri ile gerçekleştirilen uygulamalardır. Özel DRM Polikliniğimizde gerçekleştirdiğimiz operasyonlarda hastamızın nazolabial bölgesine eğne ile dolgu yerleştirme işlemi uygulanır.

Kullanılan dolgu malzemelerinin deri altı ile uyum sağlaması neticesinde de kırışıklık ve çizgi seviyesi en aza indirilir.Merkezimizde gerçekleştirilen nazolabial dolgu uygulamalarında kullanılan kanüller dolgu malzemesini az seviyelerde enjekte eder.

Birçok dolgu uygulamasına nazaran bu uygulamada maksimum düzeyde dolgu malzemesi kullanılmaz. Dolgu malzemelerinin kullanım seviyesi seanslar devam ettikçe artar. Böylece son derece düzgün ve güzel bir görünüm elde edilir.

Nazolabial Dolgu Öncesi

Yüz bölgesinde yapılacak her müdahale gibi nazolabial dolgu uygulamalarında da hem işlemin kalitesi hem de uygulamanın zamanı oldukça önemlidir. İkili ilişkilerde ilk temas daima yüz bölgesinde olur ve bu nedenle yüz bölgesi daima ön plandadır.

Uygulama tercihlerinde eğer yeterlilik seviyesi olmayan merkezler ile çalışılır ise alınacak sonuçlar memnun edici olmaz. Bu nedenle hastaların bu uygulamayı tercih etmeye karar verdikten sonra merkez araştırmalarını son derece iyi yapmaları gerekir.

Uzman kadromuz ile sürdürdüğümüz hizmetler kapsamında hastalarımızın isteklerine uygun koşullarda uygulamalar yapılır ve hastalarımız memnun edici sonuçlar ile birçok durumda aynı gün içerisinde merkezimizden taburcu olabilir.

Uygulama yaptırmaya karar veren hastalarımız merkezimiz ile iletişime geçerek hem dolgu öncesi süreç hem de dolgu sonrası süreç hakkında daha detaylı bilgi edinebilirler.

Nazolabial Dolgu Sonrası

Yüz ve yanak bölgesi dolgu uygulamalarını tercih eden hastalar dolgu uygulaması sonrasında doktor ve uzmanların tavsiyesine uyarak bu süreci oldukça rahat atlatabilirler. İyileşme döneminde meydana gelen her tür şişme ve morluk ilerleyen zamanda geçer ve yüz normal şeklini almaya başlar.

Hastalar bu süreçte uygulama bölgesini darbelerden koruyarak ve bölgeye ağır baskılı hareketler yapmayarak iyileşme sürecine olumlu yönde katkıda bulunabilir.

Nazolabial Dolgu Yaptıranlar

Nazolabial dolgu uygulamaları herhangi bir yan etkide bulunmaması nedeni ile güvenle tercih edilen uygulamalar arasında yer alır. Uzun vadede güven veren bu uygulamaları tercih eden hastalarımız merkezimizde gerekli her türlü tedaviyi alarak mutlu sonuçlar ile merkezimizden ayrılabilir.

Yüz bölgesinde gerçekleştirilen nazolabial dolgu uygulamalarında tamamen cilde uygun içerikli maddeler kullanılır. Bu maddeler kısa süre içerisinde cilde etki eder ve bölgede dolgu etkisi yaratarak çizgileri hafifletir.

Dolgu uygulamalarında kullanılan maddenin içeriği hyalüronik asittir. Hastaların kendilerinden alınacak örnekler sayesinde bu uygulamalar güvenle tercih edilebilir.

Dolgu uygulamasını yaptıran hastaların en merak ettiği konulardan birisi bu uygulamaların herhangi bir şekilde gülüşlere etki edip etmeyeceğidir. Hastalar bu uygulamadan önce gülüşlerinde herhangi bir olumsuzluk olup olmayacağını araştırır.

Uzman eşliğinde merkezimizde gerçekleştirdiğimiz nazolabial dolgu uygulamalarının gülüşler ve mimikler üzerinde herhangi bir olumsuz etki bulunmamaktadır. Uygulama sonrasında son derece doğal gülüşler ile hastalarımız yaşamlarına devam edebilirler.

Nazolabial Dolgu Ne Kadar Kalıcıdır?

Birçok dolgu uygulaması geçici sürelidir. Dolgu uygulamalarından uzun vadede olumlu sonuçlar alabilmek için uygulamalara devam etmek ve enjeksiyon tedavilerini sürekli olarak sürdürmek gerekir. Nazolabial uygulamalarda uygulamanın ne kadar kalıcı olduğu merkezin niteliğine ve yapılan dolgunun kalitesine göre belirlenir.

Standart şartlarda yapılan nazolabial uygulamalarda kalıcılık süresi 12 ay olarak tanımlanır. Bu süre uygulamanın kalitesine göre değişiklik gösterir.

Nazolabial Dolgu Fiyatları 2021

Nazolabial dolgu  fiyatları 2021 ve uygulamanın aşamaları gibi önemli bilgiler hakkında bilgi edinmek için hastaların bu uygulamaları yapan merkezler ile iletişime geçmesi gerekir.

Hastalar bu uygulamaları yaptırmaya karar verdikten sonra Özel DRM Polikliniğimiz ile iletişime geçerek nazolabial dolgu fiyatları 2021 uygulamaları hakkında detaylı bilgi alabilirler.