Onda Soğuk Dalga Terapisi

onda soğuk dalga terapisi

ONDA Soğuk Dalga Terapisi Nedir?

Mikrodalga kullanarak selülitlerin yok olmasını sağlayan ve vücuda gerekli olan incelmeyi sağlayacak olan kullanışlı bir tekniktir. Günümüz şartlarında en fazla tercih edilen bu uygulama hem pratik hem de kısa zaman içinde yapıldığını görebilmek mümkündür.

Selülit tedavisi, soğuk dalga terapisi, vücut sıkılaştırma ve bölgesel incelme sayesinde, son yıllarda kullanılmış olan vücut estetiği yöntemlerinden biridir. İşlem uygulanacağı zaman lokal anestezik uygulanmaz çünkü burada açığa çıkan ağrı veya acı yoktur. Bu uygulama kişiye sadece masaj hissi verir. Onda soğuk dalga terapisi sayesinde artık sizlerde istediğiniz görünüme sahip olabileceksiniz.

Onda soğuk dalga terapisi sayesinde artık etkileyici bölgesel zayıflama şansına sahip olabilirsiniz. İşlem sonrasında ortaya çıkan değişikliğe kendiniz de inanamayacaksınız.

ONDA Soğuk Dalga Terapisi Kullanım Alanları Nelerdir?

Özel tedavisi sayesinde ağrının açığa çıkmadığı durumların farklı alanlarda kullanımına rastlamak mümkündür. Kendine has olan alanları sayesinde kişinin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılar. Güvenilir ve etkili olmasının yanı sıra, kişiyi rahatlatabilen özelliğe sahiptir. Onda soğuk dalga terapisi kullanılan alanlara göre 3 ana faktöre ayrılır. Selülit tedavisi, lokalize yağ tedavisi ve deri sıkılaştırma olarak ayrılır.

ONDA Soğuk Dalga Terapisi Kaç seans Uygulanır?

Kişinin vücudundaki problemleri bölgelere göre farklılık gösterme durumları vardır. Normalde Onda soğuk dalga terapisi tek seansta kendini gösterir ve oldukça etkili bir uygulamadır. Fakat kişinin problemli bölgeleri ne kadar çok olursa, seans süreleri de o kadar olur. 15×15 problemli alanlar ele alınır ve işlem uygulanır. Yaklaşık olarak 15 dakika süren bu uygulama sayesinde, uzman hekim size uygun olan seans sayısını ayarlayacak ve sizlere bildirmiş olacaktır.

Lokalize Yağ Tedavisi

Kişilerde meydana gelen problemler her zaman aynı olmayabilir. Sürekli değişkenlik gösterdiğini tahmin edebilir, hatta şahit olabilirsiniz. Lokalize yağ tedavisinde yağ hücrelerinin zar yapılarını bozarak, selülitlerin azaltılması hedefleniyor.

Yağ hücrelerinin 50-55 derecelik bir sıcaklığa maruz kalması durumunda hareket ederek dağılırlar ve böylelikle ortadan kalkmış olurlar. Deri dokusundaki kalitenin arttığını ve gevşeyen doku sıkılaşarak daha iyi bir görünüme sahip olur. Buraya uygulanan yüksek frekans etkisini bu şekilde gösterir ve yağ lenflerinin boşalmasını sağlar.

Selülit Tedavisi

Herkeste açığa çıkan ve can sıkan olaylardan biri selülittir. Selülitlerin oluşumundan kaçınmak mümkün değildir fakat azaltmak ve ortadan kaldırma durumları vardır.

Uygulanan yöntemler ile bunun önüne rahatlıkla geçilebilir. Selülitlerin açığa çıkma durumu ve gevşemiş olan dokuların önlenmesi için sıkılaşma yöntemi uygulanır. Bu yöntem sayesinde selülitlerden kurtulma durumu vardır.

FDA onaylı olması, güvenli olduğunun göstergesidir. Rahatlıkla tercih edilebilecek tedavi yöntemidir. Soğutma ünitesi yardımıyla deriye temas ettikten sonra kişiyi rahatlatır ve masaj hissi vermiş olur. Sadece 2 dakika içerisinde 50-55 derecelik sıcaklığa ulaşma durumu vardır.

Böylelikle yağ hücrelerini küçülterek, ortadan kaldırmış olur. Uygulamanın herhangi bir yan etkisi yoktur. Lokal anestezi uygulaması yapılmaz çünkü ağrı ve acı açığa çıkmaz. Tek seans yeterli olabiliyorken, kişiden kişiye farklılık göstermesi durumunda birden fazla seans uygulanabilir.

Deri Sıkılaştırma

Uygulama sonrasında cildin sıkılaştığını kendi gözünüzle görebilirsiniz. Kişinin cildinde meydana gelen pürüzsüzlerin azalıp, cildin pürüzsüzleştiğini görebilme durumu vardır. Sıkı bir cilde sahip olmak için daha sağlıklı ve güvenli uygulamaların tercih edilmesi gerekir. Bunun için onda tedavisi tam da size göre olan bir uygulama tedavisidir.

ONDA Mikro Dalga Terapisi Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Uygulamaya karar verdikten sonra işlemlere başlanır. Onda soğuk dalga terapisi yaklaşık olarak tek seans ile yapılabilir. Yalnız kişide meydana gelen problemlerin durumuna göre farklılık gösterebiliyor. Bu yüzden bazı değişiklikler açığa çıkar.

Kişinin deri yapısı, uygulanan mikrodalga ve termal ısı değişkenlik gösterebiliyor. Yağların azaltılmasında rol alan bu uygulamanın kendini göstermesi uzun zaman almayacaktır. Yaklaşık olarak 15-20 gün arasında etkini görebilme durumu vardır ve zaman ilerledikçe etkilerinin daha fazla arttığını görebilirsiniz. Cildinizdeki pürüzlerin azaldığını ve pürüzsüz bir cilde sahip olduğunuzu kendinizde görebilirsiniz.

ONDA Bölgesel İncelme Selülit Tedavisi Kaç Seans Yapılır?

Herhangi bir yaş grubuna bağlı kalmadan, herkeste görülebilen problemlerden biri selülitlerdir. Kişinin düzensiz beslenmesi, spor yapmaması, dış faktörlerden etkilenmesi hatta en önemlisi yaşın ilerlemesinden dolayı ortaya çıkan kaçınılmaz bir durumdur. Bu durum her ne kadar can sıkıyor olsa da tedavi yöntemlerinin var olduğunu unutmamak gerekir.

Uygulanacak olan tedavi yöntemlerinden sonra selülitsiz bir hayata adım atmış olacaksınız. Üstelik bunun için uzun süreli, acılı ameliyatlar gerçekleştirmenize de gerek kalmayacak. Onda soğuk dalga terapisi alanında kullanılan yöntemler ile bu duruma son vermeye başlayabilirsiniz.

Selülit tedavisi ile selülitlerinizden tek seansta kurtulabilirsiniz. Tek seansta bile etkisini gösteren bu tedaviyi de güvenle tercih edebilirsiniz. Üstelik seans yaklaşık olarak 15 dakika sürüyor. Gerekli olan durumlarda 3 veya 4 seansa daha ihtiyaç duyulabilir. Bu durum kişinin problemli olan bölgeleriyle alakalıdır. Bu sebepten dolayı seanslarda farklılık gösterme durumları da olabilir.

Onda’nın Diğer Vücut Şekillendirme Cihazlarından Farkı Nedir?

Hemen hemen herkeste görülen yağ hücreleri vardır ve bu durum oldukça can sıkan bir olay haline gelir. Kişinin vücudunda yer alan yağ hücreleri her ne kadar can sıkıp, bizleri rahatsız etse de ortadan kaldırılması durumunda; risk taşıyabilirler.

Onda soğuk dalga terapisi yardımıyla yapılan işlem aslında yağ yakmak değildir. Burada bulunan yağ hücrelerinin eskiye döndürülüp, metabolizmayı uyandırmaktır. Onda terapisi sayesinde güvenli bir şekilde bu işlem tamamlanmış olur. Terapinin diğer cihazlardan farkı ise etkili ve güvenli bir şekilde işlemini tamamlaması oluyor.

ONDA Soğuk Dalga Terapisi Uygulanırken Acı Hissi Olur Mu?

Uygulama esnasında kişiye herhangi bir lokal anestezik uygulanmaz. Lokal aneztezik herhangi bir acı veya ağrı açığa çıkacağı zaman uygulanır. Onda soğuk dalga terapisi uygulanacağı zaman buna gerek duyulmaz. Çünkü kişi kendine masaj yapılıyormuş gibi hisseder. Acının açığa çıkma durumu, kesinlikle yoktur.

Onda Soğuk Dalga Terapisi Avantajları Nelerdir?

Yapılacak olan bu işlemden sonra doğru tercih yaptığınızı kendinizde göreceksiniz. Çünkü Onda soğuk dalga terapisi uygulanırken herhangi bir lokal anestezi uygulanmaz. Bu yüzden ağrı ve acı hissetmemiş olursunuz. Diğer uygulamalar gibi herhangi bir yan etki açığa çıkmaz ve ciltte yaralanmalar ile tahrişler oluşturmaz.

Oldukça pratik olan bu işlem sayesinde bazen tek seans yeterli olabilir. Uygulama yapıldıktan hemen sonra kişide meydana gelen değişikliği hemen fark etmek mümkündür. Zaman içerisinde daha iyi sonuçlar aldığınızı kendinizde görebilirsiniz.

Onda Soğuk Dalga Terapisi Fiyatları 2021

Uygulama için kesin olarak bir fiyat verme durumu mümkün değildir. Bu yüzden söylenen fiyatlarda farklılık görülme durumu açığa çıkar. Kişinin problemli olan bölgesiyle alakalı olan bir durumdur. Bu yüzden uzman hekim tarafından yardım alma durumunuzda sizlere bu konu hakkında bilgi vermesi daha uygundur. Onda soğuk dalga terapisi kişinin 15×15 alanlar üzerinden hesaplaması yapılır. Bu sebepten dolayı farklı bir fiyatlandırma söz konusu olabilir.