Örümcek Ağı Estetiği

örümcek ağı estetiği

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Örümcek ağı estetiği sayesinde cildinizi gençleştirebilirsiniz. Yerçekiminin etkisiyle insan cildinde zamanla sarkmalar meydana gelmektedir. Olumsuz hava şartları, dengesiz ve sağlıksız beslenme, kısa sürelerde kilo alıp verme durumu, insan cildinde ince çizgilerin oluşmasına neden olur.

Çizgiler ve sarkma durumu sadece bölgesinde değil aynı zamanda yanak ve boğaz kısmında da meydana gelmektedir. Örümcek ağı estetiği bu durumlara karşı ameliyatsız bir şekilde cilt gençleştirme, canlandırma ve germe işlemidir.

Doğada mükemmel bir yapıda olan örümcek ağından ilham alınarak uzman Doktorlar tarafından uygulama yapılmaktadır. Günümüzde V lift olarak da isimlendirilen bu uygulama çabuk sonuç alınabilmesi ve güvenli olması kadın ve erkeklerin sıklıkla tercih ettiği estetik uygulamaların başında gelir.

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Uygulanır?

Yanak sarkmalarında ve yüzde oluşan çiziklerin giderilmesinde etkili sonuç almak isteyen kişilerin oldukları örümcek ağı estetiği alanında tecrübeli ve uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır.

Elastikiyet özelliği kaybolmuş bölgelerde uygulanan bu yöntem PDO ameliyat iplikleri kullanılarak ince uçlu iğneler yardımıyla cilt altına bu iplerin titizlik ve yerleştirilmesi şeklinde yapılmaktadır.

PDO iplerin herhangi bir alerjik etkisi olmamakla beraber herhangi bir yan etkisi de bulunmuyor. Bu uygulama prensip olarak cilde gerginlik veren ve elastikiyet özelliği kazandıran kolajen miktarının tekrar yükselmesini tetikleyerek cildin doğal görünümünü kazanmasını sağlamaktır.

İnsan vücudu örümcek ağı şeklinde cilt altına yerleştirilen bu ipliklere karşı reaksiyon oluşturarak fibroblast ve kolajen üretimi yapmaya başlar, bu sayede cildin canlanması ve tekrar gergin hale gelmesi elde edilmiş olur. Kliniğimizde uzman doktorlar tarafından uygulanan bu estetiğin sonrasında arzuladığınız görüntüyü elde edersiniz.

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Herhangi ameliyat gerektirmeyen lokal anestezi kullanılarak yapılması ile uzman doktorlar tarafından yaklaşık olarak 30 dakikalık sürede uygulanmaktadır. Cilt üzerinde ince uçlu iğneler yardımıyla küçük girişler oluşturarak ipler hafif zikzaklar yardımıyla hareket ettirdikten sonra cilt altına yerleştirilir.

Uygulamayı yapan kişiler uygulama sonrasında rutin hayatlarına devam edebilirler. İyileşme ve tedavi sürecine gerek duyulmadan hayatını devam edilmesi bu uygulamanın en büyük avantajıdır.

Örümcek Ağı Estetiği Kimlere uygulanır?

Bu uygulama yüz bölgesinde kırışıklık olan veya yüzünde sarkma meydana gelen kişilere rahatlıkla uygulanabilir. Yaşça büyük olan cildinin elastiki özelliği ciddi manada kaybolan ve derin kırışıklıkları olan kişilerde de tercih edilmektedir.

İyileşme süreci uzun olan uygulamaları yapmak istemeyen kişilere örümcek ağı estetiği uygulamalarını başarılı bir şekilde uyguluyoruz. Gözaltı, dudak ve ağız çevresinde oluşan çizgiler gıdı bölgesinde meydana gelen sarkma ve kırışıklıklara karşı kadın ve erkek fark edilmeksizin bu uygulamayı yapmaktayız.

Örümcek Ağı Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Örümcek ağı estetiğinin avantajları şu şekildedir;

  • Acıdı ağrı hissedilmeden yapılması.
  • Ameliyat izi ve kesi oluşmadan uygulanması
  • Daha sonraları tekrardan uygulanabilir olması
  • Uygulama sonrasında kişinin rutin günlük hayatına hemen dönebilmesi
  • Ciltteki kolajen üretimini destekleyerek cilde canlılık ve parlaklık kazandırması
  • Zamanla eriyen medikal iplerin kullanılması
  • Yan etkisi olmayan güvenilir ve basit bir uygulama olması
  • İnce çizgi kırışıklık ve sarkmalar üzerinde çok etkili olması.

Örümcek Ağı Estetiği Güvenilir Midir?

Bütün estetik uygulamalarda olduğu gibi alanında tecrübeli ve uzman kişi tarafından yapıldığı takdirde örümcek ağı estetiği oldukça güvenli ve konforlu bir uygulamadır.

Herhangi bir kesi yapılmadığı için biz kalmaz. Kulağımın polipropilen iplikler sağlığa uygun ameliyat iplikleridir. Ciltte meydana gelen küçük morluklar dışında herhangi bir sorun meydana gelmez. Kullanılan PDO iplikleri zamanla kaybolarak ortadan kalkar.

Örümcek Ağı Estetiği Sonrası Neler Yaşanır?

Bu uygulamayı yapan kişilerde küçük morarmalarda dışında herhangi bir yan etki ortaya çıkmaz. Medikal anestezi altında gerçekleştirilmesi bu estetiğin uygulamasını yapan kişinin ağrı ve acı hissetmesini engellemektedir. İnsanlar günlük hayatlarında kaldığı yerden devam etme imkanı elde ederler.

Örümcek Ağı Estetiğinin İşlem Sonrası

Yaklaşık olarak 1 hafta sauna gibi çok sıcak ortamlardan uzak durmak gerekir. Özellikle ipliklerin bulunduğu bölge dere soğuk kompres uygulaması o bölge üzerinde olumlu etki yapacaktır.

İlk 1 haftalık süre içerisinde aşırı yüz mimiklerinden kaçınılması, sakız çiğnenmesi, uygulama yapılan bölgelerin darbelere karşı korunması egzersiz ve efor gerektiren işlemlere iki hastalık bir süreliğine ara verilmesi gerekiyor.

Cilt ile uyumlu ameliyat iplikleri kullanıldığı için herhangi bir yan etki ortaya çıkmaz. Herhangi bir risk teşkil etmeyen bu uygulama sonrasında oluşan kızarıklık ve morluklara karşı altın maske gibi uygulamalar yapılarak gidermek mümkündür. Tek seansta uygulaması yapılmasıyla etkisi kaybolduktan sonra tekrar yaptırmak mümkündür.

Etki Süresi Ne Kadardır?

Bütün yaş gruplarını uygulanması mümkün olması ile yaklaşık olarak 2 yıl kadar eskisi bulunmaktadır. 30 dakikalık bir uygulama ile 10 yaşa kadar gençleşmek mümkün hale gelir.

Bizlere başvurmanız durumunda uzmanlarımız tarafından yapılan bu estetiğin uygulaması sayesinde doğal ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Örümcek Ağı Estetiği Fiyatları 2021

Yaşlanmaya karşı elinizde bulunan en büyük silahlardan bir tanesi olan örümcek ağı estetiği uygulanacak bölgenin durumu göz önünde bulundurularak kişiye özel fiyat belirlenmektedir. Bizlere ulaşarak örümcek ağı estetiği fiyatları 2021 ile ilgili bilgi alabilirsiniz.