PRP Tedavisi

PRP Tedavisi

PRP “Platelet Rich Plasma-Platelet (trombosit, pıhtı hücresi) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması” adı verilen tedavi yöntemidir. Bu tedavide kişinin kanı steril bir ortamda alınmaktadır.  Özel cihazlar ile bu alım gerçekleştikten sonra özel bir başka cihazda kan hızlı bir şekilde bir takım işlemlere tabi tutulmaktadır.  Bu işlemde kanun al yuvar ve ak yuvarları ayrılmaktadır.  Prp tedavisi ile işlem giren kan trombosit olarak zengin bir hal almaktadır.  Trombosit bakımından zengin olan  bu kan yaklaşık30 dakika süren bir işlem ile uygulama yapılacak bölgeye enjekte edilmektedir.  Uygulamadan kısa süre sonra ciltte dar edilir şekilde parlaklık ve canlılık ortaya çıkmaktadır.  Estetik amaç ile yapılan bu uygulama sonrasında ciltte ciddi değişimler meydana gelmektedir.

Oto uygulaması estetik amaç ile yapılırken yüz,  boyun dekolte ya da kol ve bacaklarda uygulanmaktadır.  Vücudun değişik bölgeleri için uygulanan Prp tedavisi ile deri hızla kendini yenileyerek parlak bir görünüme sahip olmaktadır.  Özellikle lazerle soyma işlemlerinden sonra tedavi derinin kendini yenilenmesinde son derece faydalıdır.  Deride yıllardır ultraviyole ışınları ile oluşan kırışıkların düzenlemesinde ve çöküntülerin giderilmesinde etkili olan tedavi deriye esneklik ve parlaklık kazandırmaktadır. İyileşmesi  uzun süren ve deride kalıcı sıkıntılara yol açacak yaraların kontrol altına alınmasında da bu tedavi kullanılmaktadır.

Sac dökülmesi gibi pek çok kişinin şikayetçi olduğu konularda da prp tedavisi rahatlıkla uygulanmaktadır.  Yüz bölgesinde uzun yıllar sonrasında oluşan çöküklerin giderilmesinde de yine bu tedavi oldukça etkili bor yöntem olarak uygulanmaktadır. Tedavi için ilk olarak ayda 1 yapılacak seanslar gerekirken bu seans sayısı zamanla uzamaktadır. 3 ya da 4 uygulamadan sonra yılda 1 tekrarlanan tedavi ile cilt daha genç bir hale gelecektir. Ayrıca özel kürler ile cildin son hali görünümünü koruyacaktır.