Q Switch Lazer

q switch lazer

Q Switch Lazer Nedir?

Q swich lazer leke tedavisi kliniğimizde uzman doktorlar tarafından uygulanır.Kliniğimize gelen müşterilerin leke durumunu ve yoğunluğunu göz önünde bulundurarak Q-switch lazer için seanslar ayarlıyoruz.

Cilt kusurları güzelliğe gölge düşüren ciddi sorunlardır. En çok rastlanan cilt kusurları içerisinde yer alan cilt lekeleri yenilikçi tedavi yöntemleri ile yok ediliyor.

Bu doğrultuda gelişmiş bir teknolojiye sahip olan Q switch lazer leke tedavisi cilt kusurlarını gidermede başarılı bir cihazdır. Bu uygulama lekelerin, çil ve dövme izlerinin yok edilmesinde kullanılır.

Ciltte gönderilen lazer ışınları hedeflenen bölgeye hızlı bir şekilde temas eder. Etraftaki dokulara zarar vermeyen bu teknolojik cihaz sayesinde son derece olumlu neticeler elde edilir.

Q Switch Lazer Nasıl Çalışır?

Yoğunlaştırılmış bir ışık demeti olan Q- switch lazer pigmentleri yok etmeye yardımcı olur. Melanin pigmentinin belli bir noktada toplanması o bölgede koyu renkli leke oluşumuna neden olur.

Tedavi öncesi cildi derinlemesine temizliyoruz. Kişinin dış görünüşünü olumsuz etkileyen lekeler Q- switch lazer leke tedavisi ile yok ediyoruz. İşlem yaklaşık olarak 10 dakika sürüyor.

Q Switch Lazerle Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Leke tedavisine başlamadan önce hastalarımızın cildinde bulunan lekenin derinliğine ve boyutuna bakıyoruz. Son yılların gelişmiş teknolojisi olan switch lazer ile ısı ve ses dalgaları cildin üst katmanını gönderiyoruz.

Ciltteki koyu renkli bölgeyi hedef alan lazer ışınları dermiş tabakasını uyararak kolejan yapıyı harekete geçiriyor. Q switch lazer leke tedavisi ile cildinizin parlak ve sıkı olmasına yardımcı oluyoruz.

Q Switch Lazer Leke Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Tüm leke izlerinde etkili sonuçlar sağlar. Bu uygulamayı leke tedavisinde yani yaşlılık, güneş, doğum ve çil gibi lekesi bulunanlar tercih edebilirler. Dövme silme, cilt gençleştirme ve mantar tedavisinde de Q switch lazer leke tedavisi kullanılır.

Q Switch Lazer Uygulaması Ağrılı Mıdır?

Lazer leke tedavisi öncesinde hastalarımızda anestezik krem kullandığımız için ağrı oranı minimal düzeydedir. Bu doğrultuda hastalarımız konforlu bir şekilde işlemlerini gerçekleştirerek leke tedavilerini tamamlamaya çalışırlar.

Q-Switch Lazer Kullanım Alanları Nelerdir?

Cildin farklı bölgelerinde etkili sonuçlar yaratıyor. Bu uygulama ile yüz, koltuk altı, el ve kollar, dekolte bölgesi gibi vücudun birçok bölgesinde görülen leke, akne ve yara izlerinde lazer ışını tercih edilir.

Q Switch Lazer Hangi Tür Lekelerde Kullanılabilir?

En yeni ve seçkin yöntemlerden biri olan switch lazer ile gebelik döneminde görülen koyu renkli lekeler, yaşın ilerlemesi ile beraber el, yüz ve vücudun farklı bölgelerinde görülen yaşlılık lekeleri, yanlış güneşlenme sonucu ciltte meydana gelen güneş lekeleri, lazer epilasyon sonrası yüzde görülen koyu renkli lekeler, bazı hastalıklar sonucu ciltte meydana gelen lekeler lazer leke tedavisi ile zamanla yok edilir.

Leke Tedavisinde Lazer Mi Yoksa Krem Mi Tercih Edilir?

Leke tedavisinde switch lazer uygulamasını tercih ediyoruz. Çünkü bu yöntem ile ciltte görülen lekeler lazer ışınları ile hedeflenir ve lekeye neden olan melanin pigmenti yok edilir. Geliştirilmiş bir teknoloji olan bu uygulama ciltteki dokulara zarar vermez.

Sonuçları kanıtlanmış bir uygulama olduğu için güvenilir bir şekilde tavsiye ediyoruz. Leke kremleri ise koyu renkli lekeler de etkili bir sonuç vermeyebilir.

Lazer Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer tedavi sonrası ciltte hafif bir kızarıklık meydana gelir. Bu durum geçicidir. Tedavi sonrası güneşe çıkıldığı takdirde kesinlikle güneş kremi tercih edilmelidir.

Dövme Silme Ağrılı Bir İşlem Midir?

Q switch lazer dövmeleri silmeden başarısı kanıtlanmış bir yöntemdir. Dövme üzerine gönderilen lazer ışınları dövme mürekkebini küçük parçacıklara ayırır.

Bu uygulama seanslar halinde gerçekleştiği için vücudun kendi bağışıklık sistemi ayrılan bir parçacıkların temizler ve zaman içerisinde yapılan dövmeler solmaya başlar.

Dövme silme işlemini genellikle 4 ya da 8 seans halinde gerçekleştiriyoruz. Bu konuda aceleci davranmayarak dövmenin rengi, hastanın cilt tonu, dövmenin boyutu, tipi ve rengi gibi tüm hususları göz önünde bulundurarak dövme üzerinde kalıcı sonuçlara ulaşmak için en doğru zamanlamayla dövme silme işlemini gerçekleştiriyoruz.

Lazerin Yan Etkileri Nelerdir?

Q switch lazer sonrası ciltte yanık lekesi ve enfeksiyon gibi yan etkiler meydana gelebilir. Bu nedenle bu tarz olumsuzluklar ile karşılaşmamak ve başarılı bir sonuca ulaşmak için Q switch lazer leke tedavisi en doğru zamanda yapılmalıdır.

Bu doğrultuda bu tedavi yönteminin Güneşli olmayan mevsimlerde tavsiye ediyoruz. Koyu renkli kişilerde lekelenmeye neden olacağından dolayı bu uygulamayı daha çok açık tenli kişilere tavsiye ediyoruz.

Dövme Silme Deride Yara İzine Sebep Olur Mu?

Dövme silme işleminde kullanılan lazer leke tedavisi ağrı dışında herhangi bir yan etkiye neden olmaz. Yapılan dövmeler bağışıklık sistemi tarafından etkili bir şekilde yok edilir. Bu nedenle deride yara izi oluşmaz.

Q Switch Lazer Seans Fiyatları 2021

Lekenin derinliği ve koyuluk derecesine bağlı olarak seanslar halinde düzenlenir. Bu doğrultuda lazer seans fiyatları kişiden kişiye değişebileceği gibi seans sayısı doğrultusunda da farklılık gösterebilir.

Seans fiyatlarını öğrenmek için bizlerden bilgi alabilirsiniz. Q switch lazer senas fiyatları 2021 hakkında detaylı bilgi için bize ulaşınız.