Saç Ekimi Fue Tekniği

Saç Ekimi Fue Tekniği

Saçlar güzel ve genç görünmemizin en temel faktörleri arasında geliyor. Kişinin eğer saçları parlak ve gür ise, kendisine uygun bir saç renginde ve saç kesiminde ise o zaman kusursuz güzel bir biçimde görünmesinin önünde herhangi bir engel kalmıyor. Bu durumda elbette genetik faktörlerin, çevrenin, kullanılan şampuan vb. saç bakım ve temizleme ürününün de etkisi var ve hepsine asgari düzeyde de olsa özen göstermek gerekiyor.

Ama yine de kimi zaman kişi ister kadın olsun, ister erkek hiç istemediği halde saç dökülmesi ile karşı karşıya kalabiliyor ve bu durumda da saç ekimi FUE tekniği bu sorunu yaşayan kişinin adeta kurtarıcısı oluyor zira ortaya tamamen doğal, sağlıklı bir görüntü çıkıyor. Kişinin adeta saçları hiç dökülmemiş gibi duruyor.

Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

Saç dökülmesinin çok değişik nedenleri bulunuyor. Bunlardan kısaca bahsedecek olur isek şunlar ifade edilebilir: Sıcak su saçların yıkanması, genetik faktörler, kullanılan kimi ilaçların yan etkileri, saç yapısına uygun olmayan saç bakım ve temizlik ürünlerinin kullanılması, aşırı güneşe saçların maruz kalması, kişinin anemi, kanser vb. sağlık problemleri yaşaması ve yaşlılık saç dökülmesinin en temel nedenleri arasındadır.

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Bilinmesi Gerekenler

İşte böylesi durumlarda saç ekim uzmanlarının önerdiği yöntemlerin başında saç ekimi FUE tekniği gelmektedir. Bu teknik hakkında bilgi vermeden önce FUE kavramını açıklamak gerekir ise Foliküler Ünite Ekstraksiyonu sözcüklerinin bir araya gelmesinden ortaya çıkmaktadır.

Burada saç ekimi yapılacak bölgeye öncesinde lokal anestezi uygulanır ve sonrasında kişinin kendi saçının kökleri, özel ucu olan motorlar vasıtası ile tek tek ilgili bölgeye adım adım yerleştirilir. Uygulama doğal saç akışı yönünde uygulanır ve kişinin doğal görünümün bozulmadan uygulamanın gerçekleşmesi sağlanır.

Lakin bu uygulama öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler vardır. Öncesinde mutlaka kullanılan sigara, puro gibi şeyler var ise bırakılmalıdır. Keza kanda sorun yaratması muhtemel ilaçlar var ise onların da kullanılması bırakılmalıdır. Sonrasında ise kişi günlük olarak saçlarını düzenli olarak bir defa yıkamalı ve doktor kontrollerini ihmal etmemelidir. Sokağa çıkarken de mutlaka başına şapka takmalıdır.