Saç Mezoterapisi Nedir?

Günümüzde saç dökülmesi ya da saçların canlılığının azalmasıyla çok sık karşılaşılmaktadır. Özellikle erkek bireylerde görülen bu durum için doğru uygulamalar yapılarak saç köklerine olması gereken canlılık geri kazandırılabilmektedir.

Saç mezoterapisi nedir?

Saç mezoterapisi uygulaması cilt dokusunun orta tabakasına uygulanan özel bir tedavidir. Uygulama, saça gerekli olan vitamin, mineral ve proteinlerin haricinde saçın ihtiyacı olan bütün maddelerin doğru oranlarda hazırlandığı ince iğnelerle gerçekleştirilen enjeksiyon uygulamasıdır.

Konusunda uzman ve yetkili kişiler tarafından uygulanması çok önemlidir.

Saç mezoterapisi neden yapılır?

Saç mezoterapi uygulaması, kıl köklerinin beslenmesini ve kan dolaşımının arttırılmasını sağlar. Bu sayede hücresel olarak metabolik canlandırma sağlayarak dokuların canlandırılması sağlanır.

Mezoterapi uygulaması saç dökülmesinin ortadan kaldırılmasını ve mevcut saç köklerinin iyileştirilmesini sağlamaktadır. Uygulama görülür oranda saç köklerinde iyileşme sağlar.

Uygulama sayesinde saç kökleri beslenerek daha dolgun ve daha canlı saçlar elde edilir.

Bu işlemde enjekte edilecek olan yararlı bileşenlerin miktarı bireysel olarak hazırlanabilmektedir. Bu sayede uygulama ihtiyaç duyulan en iyi başarıyı sunmaktadır.

 

Mezoterapi uygulamasının zararı var mıdır?

Saç mezoterapi uygulamasının saç kökleri üzerinde çok sayıda yararı bulunmaktadır. Uygulamanın yan etkileri ise çok küçük bir seviyede olduğu için rahatlıkla uygulama gerçekleştirilebilmekte ve etkileri çok kısa sürede görülebilmektedir.

 

Hangi durumlarda saç mezoterapisi uygulanabilir?

  1. Mezorterapi uygulaması strese bağlı olarak dökülen saçlarda,
  2. Mevsimsel görülen saç dökülmelerinde,
  3. Metabolizma kaynaklı olan saç dökülmelerinde,
  4. Kıl kökünde küçülme meydana gelmesi nedeniyle oluşan saç dökülmelerinde mezoterapi uygulaması başlı başına uygulanmakta ve başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Hormonal kaynaklı olan saç dökülmelerinde ve genetik kaynaklık saç dökülmelerinde ise mezoterapi uygulaması destekleyici olarak kullanılmaktadır.

 

Mezoterapi uygulaması kaç seans uygulanmalıdır?

Gerçekleştirilecek olan uygulama sayısı saç köklerinin durumuna göre değişkenlik göstermektedir.  Saç köklerinin durumu göz önüne alındığında haftada 1 ya da 2 seans uygulama ile toplamda 6 ila 10 seans arasında yapılan uygulamalar sayesinde saç dökülmesinin önüne geçilebilir.

Gerçekleştirilen her bir seans yaklaşık olarak 40 dakika kadar sürer. İlk seans uygulaması haftada 1 kez olarak yapılırken son seanslar 15 gün süre aralık konarak yapılabilmektedir.