Saç Mezoterapisi

blank

Saç Mezoterapisi

Günümüzde erkekler başta olmak üzere pek çok kadının da dahil olduğu azımsanmayacak kişi saç problemleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Saç mezoterapisi bu sıkıntılar için çözüm üreten gelişmiş yöntemler arasında yer almaktadır. Cildin orta tabakasına uygulanan bu tedavi yöntemi ile saçların ihtiyacı olan vitaminler mineraller ve proteinler saçlı derinin içine enjekte edilmektedir. Bu işlem için oldukça ince uçlu ve sadece bu işlem için kullanılan iğneler bulunmaktadır.  Sac mezoterapisi kıl köklerini besleyen vitamin ya da mübareklerin özel iğne ya da enjektörler ile saçların köklerine verilmesine denilmektedir.  Olanlar direk kıl köklerine 2 ya da 4 mmlik iğneler ile verilmektedir.  Mezoterapi saç çıkarmak için değil daha çok dökülmesi engellemek ve iyileştirmek için kontrol yapılmasını sağlayan bir yöntemdir.  Bu tedavi ile dokular canlanır ve metobolizma harekete geçer.

Sac için gerekli olan eksiklerin giderilmesine dayanan saç mezoterapisi sonrasında saçlarda daha parlak ve hacimli bor görüntü oluşmaktadır.  Yan etkisi ya da riski oldukça az olan bu yöntem pek çok kişi tarafından güven ile yaptırılmaktadır.  Ayrıca saç mezoterapisi etkisi kısa sürede fark edilir şekilde görülmektedir.   Hem kadına hem de erkeğe güven içinde uygulanan bu yöntemin uygulaması da oldukça rahat ve kolaydır. Sac dökülmesinin farklı etkenleri bulunmaktadır.  Hormonel ve genetik sonucunda oluşan saç dökülmelerinde ise  bu yöntem ancak destekleyici bor tedavi olarak uygulanmaktadır.

Kişinin kendi saçında sağlıklı bir görünüm elde etmesini sağlayan saç mezoterapisi için yaklaşık 6 ile 10 seanslık bir işlem yeterli olmaktadır.  Elbette bireysel problemler ve özellikler bu seans sayısını belirlemektedir.  Her seans yaklaşık 40 dakika kadar sürmektedir.  Ilk 4 seans haftada 1 kez yapılırken ondan sonra yapılacak seanslar ise on beş günde 1 yapılmaktadır.  Bu süre içinde de yaklaşık 4 seans tamamlanmaktadır.