Üsküdar Lazer Epilasyon

Üsküdar Lazer Epilasyon

Pek çok bayan pürüzsüz bir cilde sahip olmak isterdim vücutta istenmeyen tüylerden sonsuza kadar kurtulmuş olmayı arzu eder.  Günümüzde bayanların bu isteğini kalıcı ve başarılı bir şekilde karşılayan yöntem ise lazer epilasyon yöntemidir.  Sadece bayanların değil erkeklerin zaman zaman başvurdu istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemi olan lazer epilasyon,  lazer cihazından vücuda uygulanan ışınların kıl köklerini yok etmesini dayanır.  Lazer cihazı ile gönderilen ışınlar vücutta diye rengini veren renk pigmentlerini ortadan kaldırmakta,  tüyler ortadan kalktığı için tüyler bir daha çıkmamaktadır.  Lazer epilasyon yönetimi uygulanırken bir takım tedavi çeşitleri ve lazer cihazları yer almaktadır. Lazer epilasyon yöntemi uygulanırken  kullanılan cihazlar arasında 4.ana lazer teknolojisi yer almaktadır.  Bu teknolojik cihazlar Ruby, Alexandrite, Diode Ve Nd Yag’dır. Birbirinden farklı 4 farklı cihaz kullanılmasında etken olan hissi kişilerin birbirinden farklı cilt tiplerine sahip olmasıdır.  Bu cihazlar içerisinde yer alan Ruby  cihazı hem koyu renkli hem de açık renkli tene sahip kişiler üzerinde uygulanabilmektedir.  Bununla birlikte vücutta daha küçük bölgeleri uygulanacak olan lazer epilasyonlarında kullanılmaktadır.  Diğer bir cihaz olan Alexandrite, daha geniş bölgeleri uygulanacak epilasyonları için kullanılmaktadır. Diode ise, diğer iki cihazdan dalga boyu yönünden farklılık göstermektedir. Bu cihaz daha yüksek dalga boyuna sahiptir ve hemen her türlü cilt tipini rahatça uygulanabilmektedir. Nd Yag  cihazı ise cilt rengi ve tüyü rengi koyu olan kişileri uygulamalarda kullanılmaktadır.

Lazer epilasyon uygulamalarında önemli olan hangi cihazın kimler için uygulanması gerektiğini bilen uzman kişilerce epilasyonun gerçekleşmesidir.  Bu nedenle uygulama yapılacak olan merkezi ve uygulama yapılacak olan uzmanın dikkatlice seçilmesi son derece önem taşımaktadır.  Lazer epilasyon uygulaması sonrasında ciltte hafif bir şişlik ve kızarıklık görülebilmektedir.  Bunun için tedavi süresince cilt bakımının aksatılmadan gerçekleştirilmesi gerekir.  Diğer yöntemlere göre çok daha kalıcı sonuç elde edilmesini sağlayan lazer epilasyon yöntemi %100 başarı sağlaması da istenmeyen tüylerden %90 gibi yüksek bir oranda kurtulmayı sağlamaktadır.  Bu oranın yakalanması için dikkat edilmesi gereken ise seansları düzenli olarak devam edilmesidir.  Seans sonlarında ise gerekli olan bakımın gerçekleştirilmesi ile başarılı ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Üsküdar Lazer Epilasyon Seansları

Lazer epilasyon yönetimi hakkında bilinen bir takım yanlışlar ön yargıları sebep olmaktadır.  Bu konuda bilinen en büyük yanlış lazer epilasyonun sadece kadınlara uygulandığıdır.  Bilinenin aksine lazer epilasyon yöntemi erkeklerde de başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır.  Bilinen diğer bir yanlış ise lazer epilasyon yönteminin çok ağrı yaptığıdır.  Gelişen teknoloji ile birlikte lazer epilasyon cihazlarındaki soğutma teknolojisi acının  son derece  minimum düzeyde hissedilmesini sağlamaktadır. Elbette ki kişinin ağrı eşiği hissedilen bu acıdı farklılıklara neden olmaktadır ancak son derece acısız bir yöntem oldu ortaya konulmuştur.  Lazer epilasyon hakkında bilinen diğer bir yanlış ise sadece yüzde uygulanmalıdır.  Lazer epilasyon yöntemi yüzle birlikte tüm vücutta istenmeyen tüylerin yok edilmesi için uygulanmaktadır.  Lazer epilasyon sonrası aradan geçen 5 6 yıldan sonra tüylerin yeniden çıkacağı gibi bir önyargı da bulunmaktadır.  Durum böyle değildir kıl kökleri tamamen yok edildiği için o bölgeden tüylerin bir daha çıkışı söz konusu olmamaktadır. Her yönteminde olduğu gibi lazer epilasyon yönteminde de birtakım  avantaj ve dezavantajlar yer almaktadır.  Lazer epilasyon yönteminin en büyük dezavantajı tüylerin yeniden çıkıyor olmasıdır.  Ancak tüyler yeniden çıksa bile son derece minimum bir düzeyde ve çok açık renkli olarak çıkmaktadır.  Bu nedenle vücudunuzun ilk haline göre yok dinleyebilecek oranında bir türlü çıkışı söz konusudur. Diğer bir dezavantaj isim cilt yapısına bağlı olarak lazer epilasyon uygulamalarında seans sayısının artmasıdır.  Bu da kişiyi masraf olarak geri dönmektedir.  Ancak tüylerden tamamen kurtulacağım düşünülürse ve son dönemlerde lazer epilasyon fiyatlarında rastlanan ucuzluk sayesinde kişilerin aslında avantaj elde ettiği söylenebilir.

Lazer Epilasyon <— hakkında bilgi için tıklayın